Fair Play iššūkis

Ką reiškia būti atsakingu už visą komandą? Kur yra riba tarp kilnaus elgesio ir „kampo kirtimo”, t.y. lengvesnio kelio paieškos? Kuo kilnaus elgesio sporte principai naudingi kasdienybėje? Į šiuos ir kitus klausimus praktiniais užsiėmimais, žaidimais bei užduočių vykdymais 12-13 metų moksleiviams padeda atsakyti „Fair Play iššūkio“ projektas.

Projekte dalyvauti kviečiami visos Lietuvos 6-7 klasių moksleiviai. Pirmajame etape iš 9 narių sudarytos komandos „Fair Play“ užduotis atlieka savo mokyklose. Vėliau projekto organizatoriai atrenka 11 komandų, keliaujančių į  finalinį renginį. Šis pastaraisiais metais vyksta Lietuvos viduryje – Kėdainių sporto arenoje.

Visuose etapuose moksleivius siekiama supažindinti su kilnaus sportinio elgesio pagrindais bei prasme, lavinti įgūdžius priimant sprendimus, ugdyti kompetencijas, puoselėti sąžiningumą, pagarbą, skiepyti atsakomybę ir vienybės jausmą, supratimą, kad saugią, teisingą, atsakingą ir mielą aplinką kuria kiekvienas iš jų. Pamatiniai kilnaus elgesio ir projekto pagrindai: sąžiningumas, pagarba, atsakomybė, vienybė ir saugumo užtikrinimas kiekvienam.

Projekto eiga

  • Projekte kviečiami dalyvauti visos Lietuvos 6–7 klasių mokiniai, kurie suformuoja 9 mokinių ir mokytojo komandą.
  • Užsiregistravus dalyvauti projekte, organizatoriai atsiunčia detalią informaciją ir užduotis, kurias turi atlikti komanda.
  • 11 komandų atrenkama į finalinį renginį, kurio metu sukuriamos skirtingos situacijos, kurių metu komandos turi priimti kilnaus sportinio elgesio idėjas atitinkančius sprendimus.
  • Finalinio renginio metu komandos išbando skirtingas sporto šakas, susipažįsta su sportininkais ir kitais į finalą patekusiais mokiniais.

2018-2019 mokslo metais „Fair Play iššūkyje“ dalyvavo 50 Lietuvos mokyklų, o į finalinį etapą Kėdainiuose buvo pakviesti moksleiviai iš Šilalės, Skuodo, Molėtų, Klaipėdos, Alytaus ir kitų miestų.

„Fair Play iššūkio“ finalas 2019:

+46

„Fair Play iššūkio“ finalas 2018:

+68

Projekto istorija

„Fair Play iššūkio“ projekto idėja gimė LTOK Kilnaus sportinio elgesio komiteto narei Filomenai Beleškevičienei. 2013 metais šią idėją įgyvendinti padėjo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Prie pasaulinio „Fair Play“ – Kilnaus elgesio sporte – judėjimo Lietuva oficialiai prisijungė prieš 26 metus. Tuomet LTOK iniciatyva buvo įkurta Kilnaus poelgio komisija, vėliau tapusi Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetu. Šis komitetas organizuoja Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimus, seminarus, o nuo 2013 metų kilnaus elgesio idėjas pradėjo skleisti šalies mokyklose.

Projekto „Fair Play iššūkis“ akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS