lt
en
KONTAKTAI

Du ėjikai ir imtynininkas iškovojo kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes

Nuotraukos autorius: A. Pliadis (LLAF)

Šeštadienį Dudincuose (Slovakija) vykusiose „Dudinska patdesiatka“ sportinio ėjimo varžybose 50 km distancijoje antras finišavo Arturas Mastianica. Viktoro Meškausko auklėtinis nuotolį įveikė per 3 val. 48 min. 24 sek. bei ne tik įvykdė Tokijo žaidynių normatyvą (3 val. 50 min.), bet ir pagerino Lietuvos rekordą.

Buvęs šalies rekordas – 3 val. 49 min. 30 sek. – taip pat buvo pasiektas šiame Slovakijos mieste. Jį 2008 metais užfiksavo Donatas Škarnulis.

„Galvoje sukasi labai geros mintys. Į varžybas važiavome siekti olimpinio normatyvo bei Lietuvos rekordo – buvome labai gerai pasiruošę, tad norėjau pasiekti šiuos du tikslus. Varžybose viskas klostėsi gerai, lengvai praėjau 35 kilometrus, 40 kilometrų, o sunkumas atėjo apie 45-tą kilometrą. O kad įvykdžiau olimpinį normatyvą ir pasiekiau Lietuvos rekordą, supratau tik po finišo“, – pasakojo A.Mastianica.

Lietuvos ėjiko pasiektas rezultatas šiemet yra ketvirtas pasaulyje. Greičiau už mūsiškį ėjo ukrainietis Marijanas Zakalnickis (3 val. 46 min. 28 sek.), ekvadorietis Claudio Paulino Villanueva Floresas (3 val. 47 min. 56 sek.) bei Dudincuose triumfavęs Gvatemalos atstovas Bernardo Urielis Barrondo Garcia (3 val. 47 min. 1 sek.). Kitas varžybose dalyvavęs lietuvis Tadas Šuškevičius finišo liniją kirto 25-as (4 val. 5 sek.).

A.Mastianica prieš 2019 metų pasaulio čempionate tapo vienu iš Lietuvos komandos lyderių, 50 km varžybose finišavęs 15-as. Iki šiol geriausias jo karjeros rezultatas buvo pasiektas prieš dvejus metus Europos sportinio ėjimo taurės varžybose Alytuje, kur 50 km jis įveikė per 3 val. 55 min. 40 sek.

„Lietuvos rekordo man visą laiką norėjosi. Norėjau pernai jį pasiekti, bet dėl pandemijos nebuvo jokių startų. Buvo likusios tik dvi galimybės ir šiandien ta galimybe pasinaudojau, – džiaugėsi A.Mastianica. – Kai greit praeini, visą laiką sau keli dar didesnius tikslus ir pasitikėjimas savimi išauga. Pasiekęs tokį gerą rezultatą, pradėjau tikėti, jog galiu kovoti su pasaulio lyderiais.“

Marius Žiūkas (A. Pliadžio nuotr.)

Marius Žiūkas (A. Pliadžio nuotr.)

Popiet vykusiose 20 km ėjimo varžybose olimpiečių gretas papildė Marius Žiūkas.

35-erių Lietuvos lengvaatletis užfiksavo antrą geriausią karjeros rezultatą, distanciją nužingsniavęs per 1 val. 20 min. 58 sek. Tokijo olimpinių žaidynių normatyvas yra vos dviem sekundėmis prastesnis. Iki šios dienos M.Žiūkas pretendavo iškovoti kelialapį į Tokiją pagal „World Athletics“ reitingą: ten jis klasifikuojamas 46-as, o kelialapių bus išdalinta 60.

„Peržvelgus paskutinių varžybų rezultatus, atrodo, kad reitingas šiuo metu yra labai nesaugus ir visos 60 vietų gali būti užpildytos su normatyvais. Atsirado spaudimas, bet pasitikėjau savimi, nes treniruotės buvo tikrai neblogai atliktos, kažkokių didelių skausmų nesijautė. Uždarų patalpų čempionatas Lietuvoje parodė, kad treniruotės duoda vaisių, forma yra nebloga. Įsivaizdavau, kad idealiu atveju galima pabandyti įvykdyti olimpinį normatyvą šiose varžybose, bet viskas priklauso nuo savijautos tą dieną“, – sakė M.Žiūkas.

Gražinos Goštautaitės auklėtinis teigia, kad trasoje kontroliavo situaciją ir eidamas visą distanciją neprarado tikėjimo dėl normatyvo įvykdymo.

„Apie normatyvą galvojau nuo pirmo kilometro, sekiau kiekvieno kilometro laikus. Buvo šiek tiek neramu, nes pirmą ratą visą grupė startavo labai lėtai: kilometras buvo įveiktas per 4 min. 20 sek., kas yra apie 17 sekundžių pralošimas nuo normatyvo tempo. Tai reiškė, kad tas sekundes reikės kažkur atsikovoti. Tempas pakilo, pradėjau eiti normatyvo laiku ir kontroliavau situaciją. Savijauta pabaigoje buvo nekokia ir reikėjo sunkiai dirbti dėl kiekvienos sekundės. Jei būčiau atsilikęs nuo normatyvo 2-3 sekundėmis, sau niekada neatleisčiau. Turint tokią progą, reikia griebti čia ir dabar“, – teigė M.Žiūkas.

Lengvaatletis Pekino olimpinėse žaidynėse užėmė 35 vietą, Londono – 39-ąją, o Rio de Žaneire – 26-ąją. Rinktinės senbuvio rezultatai vis dar kyla – 2019 metų pasaulio čempionate Katare jis pasirodė geriausiai iš visos Lietuvos komandos, užėmęs 11 vietą.

„Olimpinių žaidynių skaičius tikrai įspūdingas, jis parodo šiokį tokį stabilumą – ketverios žaidynės iš eilės. Buvo išvengta didesnių duobių, nuopuolių, pavykdavo patekti į visas žaidynes įvykdžius normatyvą. Net ir šį kartą, kai normatyvas yra labai aukštas. Žinoma, svarbu ne tik sudalyvauti, norisi ir kuo geriau pasirodyti“, – šyptelėjo M.Žiūkas.

Varžybų nugalėtoju tapo meksikietis Andresas Eduardo Olivasas Nunezas, 20 km nužingsniavęs per 1 val. 19 min. 54 sek. M.Žiūkas finišavo penktas, tačiau tapo aukščiausią vietą užėmusiu europiečiu.

Beje, tiek M.Žiūkas, tiek A.Mastianica įvykdė 2022 metais Judžine (JAV) vyksiančio pasaulio čempionato normatyvus.

Moterų 20 km varžybose olimpinį kelialapį dar pernai įvykdžiusi Brigita Virbalytė finišavo šešta (1 val. 31 min. 29 sek.), Monika Vaiciukevičiūtė – 17-ta (1 val. 35 min. 56 sek.), o asmeninį rekordą pasiekusi Adrija Meškauskaitė – 23-ia (1 val. 39 min. 25 sek.).

Mantas Knystautas (Valdo Malinausko nuotr.)

Mantas Knystautas (Valdo Malinausko nuotr.)

Vėlų šeštadienio vakarą džiugios žinios atskriejo ir iš Vengrijos, kurioje vyko olimpinės atrankos Europos zonos turnyras. Jame kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovojo po du geriausius kiekvienos svorio kategorijos kovotojus. Tarp jų atsidūrė ir lietuvis Mantas Knystautas.

Graikų-romėnų imtynių atstovui, kovojančiam svorio kategorijoje iki 130 kg, lemtinga tapo pergalė pusfinalyje 4-1 prieš lenką Rafalą Andrzejų Krajewskį.

Pakeliui link išsvajoto kelialapio M. Knystautas dar eliminavo du varžovus: aštuntfinalyje – be kovos 5-0 norvegą Oskarą Marviką, o ketvirtfinalyje – rezultatu 3-1 kroatą Marko Koščevičių.

Šiuo metu vietas liepos 23 d. – rugpjūčio 8 d. Tokijuje vyksiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse yra užsitikrinę 28 LTeam sportininkai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS