Dviratininkas Evaldas Šiškevičius „Baltic Chain Tour“ lenktynėse – penktas

Teksto autorius: Tomas Gaubys (ldsf.lt)

2021 m. rugpjūčio 23 d.

V. Dranginis

Dviratininkas Evaldas Šiškevičius Estijoje ir Latvijoje surengtose 10-osiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) iškovojo penktą vietą. Už tai šiose lenktynėse debiutavusiam Lietuvos rinktinės lyderiui atiteko 15 pasaulio reitingo taškų.

Nugalėjo 19-metis Naujosios Zelandijos dviratininkas Laurence Pithie („Groupama – FDJ DT“). Jis visuose trijuose etapuose finišavo antras. Už pergalę L. Pithie atiteko 40 pasaulio reitingo taškų ir 1268 eurų premija. Antrą vietą iškovojo Estijos rinktinės narys Karl Patrick Lauk. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 5 sek. Trečioje vietoje – suomis Antti-Jussi Juntunen („Ampler“, +14 sek.), o ketvirtas liko lenkas Norbert Banaszek („HRE Mazowsze Serce Polski”, +14 sek.). E. Šiškevičius nuo nugalėtojo atsiliko 16 sek.

„Žinoma, visada norisi geriau, bet, apskritai, esu patenkintas savo pasirodymu. Po Tokijo olimpinių žaidynių buvau nusivylęs ir labai norėjau sugrįžti. Turėjau šiek tiek pailsėti, pasveikti nuo viruso, kurį ten pasigavau. Džiaugiuosi, kad grįžau į savo optimalią formą. Šis mažas rezultatas pridės motyvacijos, – pažymėjo E. Šiškevičius. – Dar liko du mėnesiai varžybų, iš kurių svarbiausios – pasaulio čempionatas ir lenktynės Paryžius – Rubė. Manau, kad esu geros sportinės formos ir tikiuosi ją išlaikyti iki sezono pabaigos.”

18-metis Aivaras Mikutis („Ampler“, +20 sek.) užėmė 21-ą, 21 metų Aristidas Kelmelis (Lietuvos rinktinė, +7.19) – 29-ą, 18-metis Mantas Bitinas („Ampler“, +10.18) –  32-ą, Edgaras Kovaliovas („Memel – Top Team“, +10.48) – 37-ą, o Venantas Lašinis (Lietuvos rinktinė, +11.50) – 41-ą vietas.

Klasifikuoti 95 dviratininkai.

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje (57 dalyviai) A. Mikutis užėmė 11-ą, A. Kelmelis – 15-ą, o M. Bitinas – 16-ą vietas. Nugalėjo L. Pithie. Jis pelnė ir raudonus marškinėlius, kurie atitenka kovingiausiam dviratininkui už taškus finišuose ir tarpiniuose finišuose. Aktyviausiu dviratininku (už taškus tarpiniuose finišuose) tapo N. Banaszek. Jam atiteko žali marškinėliai.

Komandų įskaitoje pirmą vietą iškovojo Norvegijos ekipa „Uno-X Dare DT”. Antrą vietą užėmė Prancūzijos komanda „Groupama – FDJ DT“, o trečią – Estijos ekipa „Ampler“ su A. Mikučiu ir M. Bitinu. Lietuvos rinktinė užėmė septintą, „Saint-Etienne Loire“ su Denu Masiuliu – devintą, o „Memel – Top Team“ – 16-ą vietas.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudarė per 15 tūkst. eurų, pradėjo 19 ekipų iš Estijos (3), Norvegijos (3), Prancūzijos (3), Lietuvos (2), Vokietijos (2), Latvijos (1), Suomijos (1), Nyderlandų (1), Lenkijos (1), Čekijos (1) ir Švedijos (1). Startavo 109 dviratininkai iš 16 šalių. Varžybas pradėjo 15 Lietuvos dviratininkų. Antrajame etape griuvo ir iš varžybų turėjo pasitraukti Darijus Džervus („Memel-Top Team“), vienintelis dalyvavęs visose „Baltic Chain Tour“ lenktynėse.

Paskutinį, trečiąjį, etapą sekmadienį laimėjo norvegas O. Johansson („Uno-X Dare DT”). Jis 166,7 km nuvažiavo per 3 val. 37 min. 43 sek. (vid. greitis – 45,94 km/h). 2-57 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 46 sek. Antras buvo L. Pithie, o trečias – Norman Vahtra (Estijos rinktinė). E. Šiškevičius finišavo šeštas, V. Lašinis – 11-as, Mantas Januškevičius (Lietuvos rinktinė) – 21-as, Rokas Kmieliauskas (Lietuvos rinktinė), kuriam sekmadienį sukako 21-eri – 22-as, A. Mikutis – 25-as, A. Kelmelis – 40-as, o M. Bitinas – 42-as.

Etapo komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė buvo antra, „Ampler“ komanda – aštunta, „Saint-Etienne Loire“ – 12-a, o „Memel – Top Team” – 17-a.

Pirmąjį etapą (163,4 km) laimėjo Linus Eriksson Kvist (Švedijos rinktinė), o antrąjį (158,9 km) – K. P. Lauk. Geriausiai iš lietuvių šiuose etapuose pasirodė E. Šiškevičius. Jis finišavo atitinkamai 11-as ir trečias.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erki Putsep, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philipp Walsleben, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poel, penktąsias – ukrainietis Andrij Kulyk, šeštąsias – latvis Maris Bogdanovičs, septintąsias – norvegas Herman Dahl, aštuntąsias – latvis Emils Liepinš, o devintąsias – estas Gert Joeaar.