Dramatiška kova dėl medalių paženklintose lenktynėse Lietuvos olimpietės pildė patirties bagažą

Teksto autorius: Marius Grinbergas

2022 m. vasario 10 d.

Vytautas Dranginis

Septyniolikmetė Eglė Savickaitė ir šešiolikmetė Ieva Dainytė įveikė sunkiausią kol kas išbandymą savo karjeroje – olimpinę 10 km lenktynių klasikiniu stiliumi trasą.+

+33

Džangdziakou Nacionaliniame slidinėjimo centre, esančiame apie 1700 m virš jūros lygio, vykusiose varžybose E.Savickaitė užėmė 89 vietą, o  paskutinė, 98-ta, startavusi I.Dainytė finišavo 91.

Nuo dramatiškoje kovoje su suome Kerttu Niskanen auksą išplėšusios norvegės Therese Johaug, distanciją įveikusios per 28 min. 6,3 sek., E.Savickaitė atsiliko 10 min. 20,2 sek., o I.Dainytė – 11 min. 1,1 sek.

Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia

Sidabro medalį laimėjusiai K.Niskanen iki čempionės laiko trūko vos 0,4 sek. Bronzą laimėjo dar viena suomė Krista Parmakoski. Ji lyderei pralaimėjo 31,5 sek., o ketvirtąją vietą užėmusią Rusijos olimpinio komiteto atstovę Nataliją Nepriajevą aplenkė 0,1 sek.

„Trasa labai sunki, daug kalnų, kurie labai ilgi ir po jų labai sunku atsigauti, nes nuokalnės nėra tokios ilgos, kaip įkalnės. Labai daug jėgų reikėjo. Tik šįkart jau mažiau jautėsi aukštikalnių įtaka, jau apsipratau, praėjo aklimatizacija. Tokioje sunkioje trasoje teko lenktyniauti gal tik pernai pasaulio jaunimo čempionate Suomijoje, Vuokatyje.  Ten kalnai daug statesni nei čia“, – po finišo sakė trenerio Algio Drusio auklėtinė anykštėnė E.Savickaitė.

Jai pritarė ir Svetlanos ir Stasio Dervinių Daugailiuose (Utenos r.) treniruojama I.Dainytė: „Trasa labai sunki. Daug įkalnių, o nusileidimai labai trumpi. Norėjosi pasirodyti geriau. Labai savęs nenuvertinu, bet tokia vieta nėra labai gera. Belieka pasidžiaugti, kad įveikiau tuos 10 km.“

Abiem Lietuvos slidininkėms tai buvo vos antros aukščiausio lygio suaugusiųjų varžybos – pernai jos startavo pasaulio čempionate Vokietijoje.

Olimpinėse žaidynėse jos jau bandė jėgas sprinte, o vasario 16 d. lenktyniaus komandų sprinte. Pirma šiose varžybose startuos E.Savickaitė, o ją trasoje pakeis I.Dainytė. Iki to laiko sportininkės planuoja kasdien lengvai pasitreniruoti, rytais pabėgioti krosą.

Po olimpinių žaidynių geriausios šalies slidininkės keliaus į vasario 22-27 d. Norvegijoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą. O kovo mėnesį E.Savickaitė sugrįš į sunkiausią trasą – Vuokatyje startuos Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

Paklausta, ar pavyks atgauti jėgas po olimpinių žaidynių kitoms svarbioms varžyboms, E.Savickaitė atsakė: „Aišku pavyks.“