Daina Gudzinevičiūtė susitiko su Ukrainos NOK vadovu: „Turime daryti viską, kad rusai ir baltarusiai į Paryžiaus žaidynes nepatektų“

2023 m. vasario 2 d.

D. Gudzinevičiūtė susitiko su Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentu V. Gutcaitu.

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė virtualiai susitiko su naujuoju Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentu Vadimu Gutcaitu. Pagrindinė pokalbio tema – palaikymas Ukrainai ir priemonės, kurių reiktų imtis, kad Paryžiaus olimpinių žaidynių durys Rusijos ir Baltarusijos sportininkams liktų užvertos.

„Ukrainos sporto bendruomenė mato ir vertina vieningą Europos poziciją ir palaikymą. Europa į savo organizuojamus renginius – Europos žaidynes, Europos jaunimo olimpinius festivalius – nei rusų, nei baltarusių neįsileidžia.

Kalbant su prezidentu užtikrinau jį, kad Lietuvos pozicija šiuo klausimu taip pat nesikeičia – rėmėme, remiame ir remsime Ukrainą. Mes nepritariame rusų ir baltarusių dalyvavimui nei Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, nei bet kuriame kitame sporto renginyje, kol Ukrainoje vyksta karas. Neįsivaizduojame, kaip dėl laisvės kovojantys Ukrainos sportininkai galėtų olimpinėse žaidynėse varžytis su rusais.

Todėl sutarėme, kad šiuo metu turime daryti viską, kad rusai ir baltarusiai į Paryžiaus olimpines žaidynes negalėtų patekti. Kartu su nacionalinėmis sporto federacijomis ir organizacijomis turime visais įmanomais būdais iš Tarptautinių federacijų reikalauti, kad jos išlaikytų principingą poziciją ir neleistų rusams ir baltarusiams dalyvauti olimpinėje atrankoje.

Taip pat turime kreiptis į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK), kad šis paragintų Tarptautines federacijas laikytis šiuo metu galiojančių rekomendacijų neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose.

Su prezidentu palaikysime ryšį ir kartu su Šiaurės, Baltijos šalimis imsimės visų priemonių, kad šalys agresorės olimpinėse žaidynėse nedalyvautų“, – sakė LTOK vadovė.

Ketvirtadienį LTOK taip pat kreipėsi į savo nares – olimpinių sporto šakų federacijas ir į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijas – kviesdamas vienytis su kolegomis iš kitų valstybių ir reikalauti, kad Tarptautinės federacijos išlaikytų principingą poziciją ir Rusijos bei Baltarusijos sportininkų neįsileistų.

LTOK kartu su Šiaurės ir Baltijos šalimis dar gruodį išplatino kreipimąsi, kuriame prašė išlaikyti šiuo metu galiojančias TOK rekomendacijas ir neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS