Olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė: „Olimpinė diena – šventė miestui“

2022 m. birželio 16 d.

Olimpinės dienos prisitatymas Santakos parke. Iš kairės: „LTeam“ talismanas Ąžuolas, Kauno vicemeras M.Jurgutis, olimpiečiai S.Jablonskytė ir A.Gudžius, olimpiniai čempionai D.Gudzinevičiūtė ir R.Kurtinaitis (Roko Tenio nuotr.)

Jau šį šeštadienį Kaune miestiečių ir miesto svečių laukia vienas didžiausių Lietuvos olimpinio judėjimo renginių šiais metais – į Kauną sugrįžta Olimpinė diena. Apie artėjančią šventę „Olimpinė panorama“ kalbasi su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidente Daina Gudzinevičiūte.

– Birželio 18-ąją Kaune švęsime tradicinę Olimpinę dieną. Kuo ši šventė ypatinga?

– Tarptautinė Olimpinė diena visame pasaulyje nuo 1948 m. Ji simbolizuoja 1894 metais vykusį Pasaulinį sporto kongresą Sorbonoje, kurio metu buvo priimtas sprendimas įsteigti Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ir atnaujinti olimpines žaidynes. Tai šių laikų olimpinio judėjimo pradžia.

Lietuvoje Olimpinę dieną švenčiame nuo 1989-ųjų. Pastaruosius septynerius metus ši šventė keliauja po Lietuvą, o šiemet sugrįžta į Kauną, kuris garsėja kaip ypač sportą mylintis miestas, todėl džiaugiuosi, kad kauniečiai jau antrą kartą turės galimybę išbandyti per šimtą mūsų planuojamų veiklų.

Šios šventės tikslas – supažindinti ne tik su sporto šakomis, bet ir su olimpinėmis vertybėmis, išjudinti miestiečius, parodyti, kiek džiaugsmo teikia sportas ir aktyvus bei sveikas gyvenimo būdas.

– Kokios veiklos planuojamos Kaune?

– Mūsų komanda ne vieną mėnesį intensyviai dirba, kad prie miesto pilies esantis Santakos parkas birželio 18-ąją virstų didžiule sporto ir pramogų erdve.

Šventės svečiai galės išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti ir susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Tradiciškai kviesime dalyvauti bėgimo varžybose, išbandyti jėgas ekstremaliame bėgime su kliūtimis, „LTeam Rogaining“ orientavimosi sporto bėgte ir dviračiais rungtyse, vyks trijulių krepšinio turnyras. O vakarą vainikuos Lino Adomaičio koncertas.

Džiaugiuosi, kad į renginį įsitrauks Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas.

Olimpinė diena – renginys, skirtas visiems. Čia nesvarbu amžiaus, lytis, fizinis pasirengimas. Pažadu, kad veiklos čia ras kiekvienas. O mes kaip visada esame pasiruošę išdalyti daugiau nei 15 tūkst. prizų.

– Ar aktyviai į Olimpinės dienos veiklas įsitraukia olimpiečiai?

– Nors birželis sportininkams gana intensyvus, paprastai šventėje sulaukiame gausaus būrio sportininkų. „LTeam“ atletai – ypatingi Olimpinės dienos svečiai, jie ne tik bendrauja su dalyviais, bet ir patys išbando kitas sporto šakas, dalyvauja varžybose. Daug jų bėga lietuvišką olimpinę mylią – įveikia simbolinius 1988 metrus, nes būtent šiais metais buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Tradiciškai šventę pradedame olimpinės ugnies įžiebimo ceremonija, kurioje ypatingą vaidmenį atlieka būtent sportininkai.

Galiu atskleisti, kad per šiųmetę šventę organizuosime specialius pokalbius su olimpiečiais, tiesa, šį kartą – ne apie sportą, o apie pomėgius ir su sportu nesusijusias veiklas. Šios dalies labai laukiu, turėtų būti įdomu.

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS