Apie emocijas pradinukams pasakojęs A. Olijnikas pasitelkė muziką: ji mane atpalaiduoja

2020 m. spalio 27 d.

Andrejus Olijnikas

K. Štreimikis

Rugsėjo pabaigoje neeilinį sezoną Andrejus Olijnikas užbaigė startu vienintelėse šių metų tarptautinėse baidarių irklavimo varžybose. Tačiau net ir išlipęs iš baidarės olimpietis sporto neapleido. „Dabar – vienas geriausių laikotarpių, nes galime užsiimti kita veikla, kitomis sporto šakomis: ir su dviračiais numiname po 50 km, ir į baseiną einame paplaukioti“, – apsilankęs trečiojoje „Olimpinio mėnesio“ pamokoje pradinukams pasakojo 33 metų olimpietis.

„Olimpinis mėnuo“ – jau trečią sezoną vykstantis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projektas, skirtas pradinių klasių moksleiviams.

Rugsėjo 28 – spalio 23 dienomis vykusios iniciatyvos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir supažindinti su sveikos gyvensenos principais. Šiais metais projektą „Olimpinis mėnuo“ sudarė keturios temos: fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaiko gerovė ir kokybiškas poilsis. Kiekvienai jų skiriama savaitė.

Muzikos galia

Trečiosios pamokos tema – emocinė sveikata, o jos svečias A. Olijnikas pabrėžė, kad kiekvienam sportininkui tai lygiai taip pat svarbu, kaip ir sėkmingas fizinis pasirengimas.

„Sporte būna ne tik laimėjimų, bet dažnai – ir pralaimėjimų, todėl labai svarbu nenukabinti nosies ir tęsti savo veiklą toliau su tuo pačiu užsidegimu, – į pradinukus kreipėsi olimpietis. – Emocijų ignoruoti nereikia: emocijos pabūna ir po kurio laiko išeina. Arba kartais padeda kitokia veikla. Pavyzdžiui, aš savo emocijas išleidžiu per muziką – tai mane atpalaiduoja.“

„X faktorius. Žvaiždės“ muzikos šou save išbandęs Andrejus į laidą atsinešė gitarą, kurią puošė muzikanto Vido Bareikio parašas. Su ja sportininkas ne tik atliko „Emocijų iššūkį“, bet ir pagrojo savo kūrybos melodiją.

Paklaustas, ar niekada nedvejojo, kurį kelią pasirinkti, A. Olijnikas atsakė užtikrintai.

„Muzika mano gyvenime atsirado labai vėlai, kai buvau 24 metų, ir net nežinau, ar ji būtų mane sutramdžiusi, – nusijuokė baidarininkas. – Vaikystėje mane sutramdyti galėjo tik sportas, nes buvau labai fiziškai aktyvus.“

Darnus darbas

Kovoti su emocijomis LTeam sportininkui padeda ne tik muzika, o ir pačių emocijų kasdienėje veikloje – apstu.

Plačiau apie jas išgirsti norėjo ir klausimus A. Olijnikui uždavę pradinukai.

„Ar nuliūstate, kai pralaimite?“, – paklausė Deimantė.

„Taip, be abejo, nuliūstu, nes dažniausiai prieš varžybas mes labai daug dirbame ir įdedame daug pastangų, kad viskas pasisektų, todėl pralaimėjus, natūralu, kad pasirodo kokia nors emocija: kartais tai būna liūdesys, kartais – pyktis ant savęs, – pasakojo svečias, vėliau laidoje pabrėžęs, kad pergalės gimsta būtent iš pralaimėjimų.

– Kai sekasi, tu dažniausiai neatsigręži į save, tačiau kai nepasiseka – tau kyla klausimas: „Kodėl man nepasisekė?“ Ir tai jau yra gerai. Tuomet tu pradedi analizuoti save ir taip tobulėji. Tai – jau žingsnis į priekį, tad kiekviena nesėkmė yra žingsnis į sėkmę.“

14-os metų pirmą kartą į baidarę įsėdęs A. Olijnikas pergalių gimtinėje ir tarptauniuose irklavimo kanaluose siekia ne vienas – kartu su savo ilgamečiu partneriu Ričardu Nekriošiumi.

Sportininkas pripažįsta, kad dvivietėje baidarėje neretai kyla ginčų, tačiau ilgalaikio bendradarbiavimo vaisiai leidžia juos greitai numalšinti.

„Atmosfera komandoje yra svarbi. Esame skirtingi žmonės, todėl pykčių ar nesutarimų išvengti yra neįmonama, – pasakojo A. Olijnikas. – Bet per ilgą laiką supratome vienas kitą, ką galima sakyti, ko negalima, ir žinome, kaip darniai dirbti.“

Įsimintiniausias trofėjus

Pradinukei Rusnei buvo įdomu sužinoti, iš kur sportininkas semiasi motyvacijos sportuoti, o klausimą išgirdusiam Andrejui teko gerokai pagalvoti.

„Tai yra sunkus klausimas, nes motyvacijos, ypač vidinės, neišmoksi. Žmogus jau gimsta su šia savybe – aš tiesiog žinau, kad man reikia atsikelti ryte ir eiti treniruotis, jog tapčiau geresnis. Visai tai yra iš vidaus, o vidinė motyvacija, turbūt, kyla iš meilės šiai veiklai“, – sakė jis.

Laidos metu olimpietis pristatė ir savo įsimintiniausią trofėjų – 2011 metais iškovotą pasaulio čempionato sidabro medalį. Jį Andrejus su Ričardu iškovojo varžydamiesi dviviečių baidarių 500 metrų irklavimo varžybų finale.

„Man asmeniškai jis atneša emociją, nes prisimenu lyg šis laimėjimas būtų įvykęs vakar. Tai buvo kažkas nerealaus, nes tai buvo mūsų pirmasis medalis tokio aukšto rango varžybose. Kai lipau ant apdovanojimų pakylos emocijos mane sprogdino, atrodė, kad tuoj apsiverksiu“, – juokėsi atletas.

Tiesa, įsimintiniausiu įvykių sportininko karjeroje jis pavadinimo ne šį ar 2018 metais taip pat planetos pirmenybėse laimėtą bronzą, o debiutą olimpinėse žaidynėse.

„Olimpinėse žaidynėse tu jauti atsakomybę ne tik už save, savo šeimą, bet ir už visą lietuvių tautą. Tuomet jaudulys būna labai didelis, – atsakydamas į Ievos klausimą apie jausmą varžybų metu didžiausią planetos sporto renginį išskyrė A. Olijnikas. – Bet kai jau turime didelį patirties bagažą kuprinėje, mes žinome, kaip mūsų organizmas į tai reaguos, ir kiekvienas turime savo ritualą, kaip su tuo susitvarkyti. Tad dažniausiai susitvarkome.“

Laidos metu savo firminę mankštą kartu su LTeam Ąžuolu atlikęs baidarininkas trečiąją „Olimpinio mėnesio“ pamoką užbaigė specialiai pasiruoštu numeriu: sugrojo ir sudainavo savo sukurtos dainos „Bandyk“ posmelį. Taip pat atsisveikindamas visiems žiūrėjusiems palinkėjo: „Svajokit, nebijokit uždavinėt klausimų ir būkite fiziškai aktyvūs“.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS