LIETUVOS SPORTO APDOVANOJIMAI 2022

Lietuvos sporto apdovanojimai – prestižinė šventė, kurios metu tradiciškai pagerbiami geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, treneriai, komandos. 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamame renginyje 2022 metais bus įteikta 11 apdovanojimų, iš kurių 5 skirti olimpinio, 5 – paralimpinio sporto laureatams, taip pat išskirtinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Tiek olimpinio, tiek paralimpinio sporto laureatai bus vertinami „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“, „Metų komanda“, „Metų treneris(-ė)“, „Metų proveržis“ kategorijose.

Iškilminga Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 21 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Renginio transliacija – gruodžio 25 d., 16:30 val. per TV3.

Lietuvos sporto apdovanojimų nugalėtojus renka Lietuvos sporto organizacijų deleguoti asmenys ir visuomenė. Olimpinio sporto laureatus renka Lietuvos sporto apdovanojimų Taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto,  Lietuvos paralimpinio komiteto,  Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovų. Tarybos balsas sudarys 80 proc. balsavimo rezultato. 

Likusius 20 proc. galutinio balsavimo rezultato renkant olimpinio sporto laureatus lemia visuomenės balsas. Išreikšti savo nuomonę renkant metų geriausius kviečiami visi norintys. Balsuoti galima iki gruodžio 12 dienos pasirenkant savo favoritus žemiau esančioje balsavimo formoje. 

Apdovanojimų Taryba kandidatus penkioms nominacijoms atrinko atsižvelgiant į rezultatus, nuo 2021 m. lapkričio 1 d. iki 2022 m. lapkričio 1 d. pasiektus olimpinėse rungtyse.

KVIEČIAME BALSUOTI!

Metų komanda
Vyrų 3x3 krepšinio rinktinė

Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus

Pasaulio čempionatas – 2 vieta.

Vyrų dvivietė baidarė

Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas

Pasaulio čempionatas – 2 vieta 500 m rungtyje.

Europos čempionatas – 3 vieta 500 m rungtyje.

Vyrų porinė dvivietė

Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis

Europos čempionatas – 3 vieta.

Metų proveržis
Domantas Stankūnas ir Dovydas Stankūnas

Vaikinų pavienė dvivietė

Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatas – 1 vieta.

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionatas – 2 vieta.

Gabrielė Stonkutė

Boksas

Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatas – 3 vieta (jauniausia istorijoje).

Pasaulio čempionatas – 1 vieta svorio kat. iki 81 kg (neolimpinis svoris).

Europos čempionatas – 1 vieta svorio kat. iki 81 kg (neolimpinis svoris).

Mykolas Alekna

Lengvoji atletika, disko metimas

Pasaulio čempionatas – 2 vieta.

Europos čempionatas – 1 vieta.

Mantas Knystautas

Graikų–romėnų imtynės

Pasaulio čempionatas – 3 vieta svorio kategorijoje iki 130 kg.

Metų sportininkas
Andrius Gudžius

Lengvoji atletika, disko metimas

Pasaulio čempionatas – 3 vieta.

Mantas Knystautas

Graikų – romėnų imtynės

Pasaulio čempionatas – 3 vieta svorio kategorijoje iki 130 kg.

Robertas Tvorogalas

Sportinė gimnastika

Europos čempionatas – 2 vieta pratimų ant skersinio rungtyje.

Mykolas Alekna

Lengvoji atletika, disko metimas

Pasaulio čempionatas – 2 vieta.

Europos čempionatas – 1 vieta.

Metų sportininkė
Ana Starovoitova

Boksas

Europos čempionatas – 3 vieta svorio kategorijoje iki 60 kg.

Kotryna Teterevkova

Plaukimas

Europos čempionatas – 3 vieta 200 m krūtine rungtyje.

Rūta Meilutytė

Plaukimas

Pasaulio čempionatas – 3 vieta 100 m krūtine rungtyje.

Europos čempionatas – 3 vieta 100 m krūtine rungtyje.

Viktorija Andrulytė

Buriavimas

Pasaulio čempionatas – 3 vieta ILCA6 jachtų klasėje.

Metų treneris(-ė)
Dainius Novickas

Pasaulio čempionate 2 vietą užėmusios vyrų ir 4 vietą užėmusios moterų 3×3 krepšinio rinktinių treneris.

 

Mantas Jusis

Pasaulio vicečempiono ir Europos čempiono disko metiko Mykolo Aleknos treneris.

Sergejus Sorokinas

Pasaulio vicečempionės ir Europos čempionato bronzos medalininkės vyrų dvivietės baidarės treneris.

Lietuvos geriausieji:

1994 m. – Raimundas Mažuolis (plaukimas)

1995 m. – Remigijus Lupeikis (dviračių sportas)

1996 m. – Arvydas Sabonis (krepšinis)

1997 m. – Raimondas Šiugždinis (buriavimas)

1998 m. – Diana Žiliūtė (dviračių sportas)

1999 m. – Edita Pučinskaitė (dviračių sportas)

2000 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2001 m. – Rasa Polikevičiūtė (dviračių sportas)

2002 m. – Raimondas Rumšas (dviračių sportas)

2003 m. – Šarūnas Jasikevičius (krepšinis)

2004 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2005 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2006 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2007 m. – Ramūnas Šiškauskas (krepšinis)

2008 m. – Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)

2009 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2010 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2011 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė)

2012 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

2013 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

2014 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas) ir Jevgenijus Šuklinas (kanojų irklavimas)

2015 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) ir Ramūnas Navardauskas (dviračių sportas)

2016 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas) ir Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika)

2017 m. – Airinė Palšytė (lengvoji atletika) ir Andrius Gudžius (lengvoji atletika)

2018 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas) ir Andrius Gudžius (lengvoji atletika)

2019 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) ir Danas Rapšys (plaukimas)

2021 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) ir Mindaugas Griškonis (irklavimas)

 

Daugiau informacijos apie ankstesnių metų laimėtojus.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS