Iškovoti medaliai? 0

2009 m. Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Silezijos Beskiduose

Faktai ir skaičiai

9 sporto šakos, 31 medalių komplektas, 1615 sportininkų iš 46 šalių

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 17 šalių sportininkai): 1. Rusija – 11 (5, 2, 4), 2. Vokietija – 15 (4, 7, 4), 3. Austrija – 9 (4, 4, 1).

Lietuva festivalyje

Lietuvai atstovavo 15 sportininkų: biatlonininkai, slidininkai, kalnų slidininkai ir dailiojo čiuožimo atstovai.

Aplenkęs keturis varžovus iki penkioliktos pozicijos pakilo dailiojo čiuožimo atstovas Viktoras Šilovas.

15-ąją vietą tarp 19 rinktinių užėmė ir Lietuvos slidinėjimo mišrios estafetės komanda (Dangyra Šlaitaitė, Donata Dindaitė, Vytautas Strolia, Ruslanas Nikitinas). Vienintelis iš festivalyje Lenkijoje dalyvavusių lietuvių vėliau olimpiečiu tapęs V.Strolia 2014 m. Sočio olimpinėse žaidynėse startavo kaip slidininkas, o 2018 m. Pjongčange jau rungėsi biatlono varžybose.

Pakankamai sėkmingas buvo biatlonininkės Olgos Tatarinovos pasirodymas: 6 km sprinto distancijos finišo liniją ji kirto 19-ta, 7,5 km persekiojimo lenktynėse – 24-ta.