Olimpizmas vertybių ugdymui

eu flag co funded pos rgb right3

Lapkričio 3-11 dienomis Druskininkuose vyko tarptautiniai mokymai „Olimpizmas – vertybių ugdymui“. Juos rengė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, mokymai finansuojami pagal Europos Sąjungos programą Erasmus +.

Kursuose tobulinosi virš 30 pedagogų ir jaunimo darbuotojų iš 9 Europos šalių – Lietuvos, Vokietijos, Portugalijos, Italijos, Bulgarijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Rumunijos. 

Tema 

Šiandien Europa susiduria su daugybe iššūkių jaunimo darbo organizavimo ir jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo srityse. Kokybiškas neformalusis ugdymas – tai ypač reikšminga priemonė, kuri gali padėti vaikams ir jaunimui integruotis į visuomenę, t. y. gilinti supratimą apie vertybes ir principus, įgyti reikiamų įgūdžių, žinių ir patirties.

Olimpinė chartija olimpizmą apibrėžia kaip gyvenimo filosofiją, kuri aukština ir į darnią visumą jungia kūno, valios ir proto savybes. Olimpizmas – tai kiekvieno žmogaus varomoji jėga tobulėjimo link. Projekto „Olimpizmas – vertybių ugdymui“ komanda populiarins švietėjišką filosofiją, paremtą Olimpinių vertybių ugdymo programos ir neformaliojo  ugdymo principais.

Olimpinių vertybių ugdymo programą sukūrė Tarptautinis olimpinis komitetas. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas – vienas pirmųjų nacionalinių olimpinių komitetų, populiarinantis ir vystantis šią programą tarptautiniu mastu. 

Programa 

Septynias dienas vyksiančiuose mokymuose vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, paremti neformaliojo švietimo ir Olimpinių vertybių ugdymo programos metodika. Dalyviams teko aktyviai dalyvauti įvairioje grupinėje ir asmeninėje veikloje, sprendžiant sudėtingus klausimus.

Mokymų pabaigoje dalyviai įgytas žinias panaudojo praktikoje, surengdami Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos moksleiviams užsiėmimus, skirtus savęs pažinimui, vertybių ugdymui per sportą, fizinį aktyvumą. Kiekvienos šalies dalyviai grupėse aptarė pasiektus rezultatus ir numatė, kaip jie įgytas teorines žinias galės pritaikyti praktiškai, grįžęs į savo šalis. 

Lektoriai 

Dėstytojas Donatas Petkauskas – mokymų vadovas ir supervizorius. Specializacijos: komandos stiprinimas, lyderystė, sprendimų priėmimas ir konfliktų valdymas, mokytojų, jaunimo darbuotojų ir sporto trenerių mokymas įvairiomis švietėjiškomis temomis. 

Dėstytojas Nerijus Miginis. Kompetencijos sritys: darbas su jaunimu, neformalusis švietimas, Europos jaunimo politika, moksliniai tyrimai jaunimo veiklos srityje, palaikymas ir agitacija, strateginis valdymas ir projektų valdymas. 

Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas