2016 / 06 / 30

Vykdomasis komitetas patvirtino rinktinę

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis prasidėjo pakilia nuotaika – Lietuvos olimpinės akademijos organizuoto konkurso „Sukurkime talismaną Lietuvos atletams, vyksiantiems į 2016 m. olimpines žaidynes“ nugalėtoja Monika Potockaitė Lietuvos misijos vadovui Einiui Petkui įteikė savo kurtą talismaną „Giliuką“. Monika į LTOK būstinę iš Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro atvyko kartu su vadovėmis Jekaterina Možeika ir Jovita Stamuliene. E.Petkaus teigimu, talismanas įskurs Rio de Žaneiro olimpiniame kaimelyje, misijos būstinėje.

Patvirtintas Generalinės asamblėjos narių sąrašas

LTOK Vykdomojo komiteto nariai patvirtino LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos komisiją, sekretoriatą ir pagal naujus LTOK įstatus parengtą Generalinės asamblėjos narių sąrašą. Pagal naujus LTOK įstatus Generalinėje asamblėjoje gali būti iki 67 narių, dauguma jų – juridinio asmens statusą turinčios olimpinių sporto šakų federacijos, kurios deleguoja po vieną balso teisę turintį atstovą.

Pasirengimas žaidynėms vyksta pagal planą

Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktorius ir programos „Rio 2016“ įgyvendinimo ekspertų komisijos vadovas Linas Tubelis pristatė sportininkų pasirengimo planus. Jo teigimu visų sportininkų pasirengimas iki pat žaidynių yra suorganizuotas.

Baidarių ir kanojų irkluotojai iki žaidynių varžybose nedalyvaus ir rengsis Lietuvoje, Trakuose bei Šiauliuose.

Gimnastas Robertas Tvorogalas iki žaidynių nesivaržys, sportininkas stovyklaus Baltarusijoje ir Italijoje.

L.Tubelio teigimu kol kas sunku prognozuoti R.Berankio dalyvavimą turnyruose, bet jau suplanuota, kad į Rio de Žaneirą pirmasis Lietuvos tenisininkas, iškovojęs kelialapį į žaidynes, iš Kanados vyks rugpjūčio 1 d.

Edgaras Vecnkaitis imsis Dortmunde (Vokietija), žaidynėms rengsis Baltarusijoje ir Vengrijoje, o į Rio vyks iš Vilniaus rugpjūčio 8 d.

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas prieš išvykdamas į žaidynės startuos „Tour de France“ lenktynėse, Ignatas Konovalovas dalyvaus varžybose Lenkijoje ir Belgijoje, abu sportininkai iš Ispanijos kartu į Rio išvyks liepos 31 d. Daiva Tušlaitė dalyvaus „Giro d‘Italia“ varžybose ir į žaidynes vyks rugpjūčio 4 d. iš stovyklos Bogotoje (Kolumbija). Dviračių treko atstovė Simona Krupeckaitė taip pat stovyklaus Kolumbijoje, prieš išvykdama į žaidynes dviratininkė dalyvaus varžybose Lenkijoje.

Stendinio šaudymo atstovas Ronaldas Račinskas prieš žaidynes dalyvaus Europos čempionate Italijoje, rengsis Lietuvoje ir stovykloje Rio de Žaneire.

Europos čempionate Sofijoje (Bulgarija) dalyvaus Justinas Kinderis ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Ieva Serapinaitė čempionate nedalyvaus, nes dalyvavo jaunimo varžybose. I.Serapinaitė rengsis Lietuvoje, L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J.Kinderis stovyklaus Paryžiuje, visi penkiakovininkai į žaidynes iš Lietuvos išvyks rugpjūčio 15 d.

Buriuotojas Juozas Bernotas iki starto olimpinėse žaidynėse dalyvaus Europos čempionate Helsinkyje ir vėliau stovyklaus Rio de Žaneire, todėl iš Lietuvos išvyks jau liepos 20. Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt treniruosis Italijoje, prieš žaidynes grįš į Lietuvą ir 23 d. iš Vilniaus vyks į stovyklą Rio de Žaneire.

Dziudo imtynininkė Santa Pakenytė liepos mėn. stovyklaus Lenkijoje ir Baltarusijoje, vėliau kovos varžybose Slovakijoje ir į Braziliją iš Vilniaus išvyks rugpjūčio 8 d.

Badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė dalyvaus varžybose Rusijoje, rengsis Olandijoje, Škotijoje ir Vokietijoje, į žaidynes rugpjūčio 4 d. vyks iš Amsterdamo.

Boksininkai Eimantas Stanionis ir Evaldas Petrauskas iki žaidynių varžybose nedalyvaus. E.Stanionis žaidynėms rengsis Anglijoje ir Vokietijoje, o E.Petrauskas stovyklaus Italijoje. Sportininkai į olimpinį kaimelį atvyks liepos pabaigoje.

Visa irkluotojų komanda žaidynėms rengiasi kartu Trakuose, į Braziliją iš Vilniaus išvyks liepos 24 d.

Aurimas Didžbalis taip pat žaidynėms rengiasi Lietuvoje, Klaipėdoje ir Trakuose. Sunkiaatletis į Rio de Žaneirą išvyks rugpjūčio 9 d.

Plaukikė Rūta Meilutytė nuo liepos 21 d. stovyklaus Tenerifėje (Ispanija), kiek ankščiau į Tenerifę atvyks ir Giedrius Titenis. Abu sportininkai iš Ispanijos į Braziliją išvyks liepos 31 d. Plaukimo komandos narys Simonas Bilis žaidynėms rengiasi JAV iš kur ir atvyks į Rio de Žaneirą. Danas Rapšys ir Deividas Margevičius iki liepos 27 d. rengsis Lietuvoje. Olimpinį normatyvą įveikti dar bandys Andrius Šidlauskas, Tadas Duškinas, Mindaugas Sadauskas ir Povilas Strazdas.

Lengvaatlečiai į stovyklas ir žaidynes vyks skirtingu metu. LOSC direktorius tikisi, kad dar keliems sportininkams pavyks įveikti olimpinių normatyvų barjerus ir iškovoti kelialapius į žaidynes.

Misijos vadovas Einius Petkus informavo apie krepšininkų pasirengimą. Iki liepos 6 d. krepšininkai stovyklaus Palangoje, vėliau Kaune. Liepos 19 d. krepšinio rinktinė išskris į Malagą (Ispaniją), vėliau į stovyklaus Argentinoje ir San Paule (Brazilija). Olimpiniame kaimelyje krepšinio rinktinė įsikurs rugpjūčio 1 d. Galutinį rinktinės sąrašą Lietuvos krepšinio federacija LTOK pateiks liepos 19 d., sąrašas bus tvirtinamas liepos 20 d.

Olimpinė rinktinė patvirtinta, vėliava neš buriuotoja

E.Petkus taip pat pristatė olimpinės rinktinės narių sąrašą. Jame 67 sportininkai, atstovaujantys 16 sporto šakų. Prizinių vietų (1-8) tikimasi iš 9 sporto šakų atstovų: baidarių ir kanojų irkluotojų, boksininkų, buriuotojos, dviračių treko ir dziudo atstovių, irkluotojų, krepšininkų, plaukikų, penkiakovininkų. Vykdomasis komitetas rinktinės sąrašą patvirtino ir pritarė LTOK prezidentės siūlymui žaidynių atidarymo ceremonijoje vėliavneše skirti buriuotoją Gintarę Volungevičiūtę-Scheidt.

Rinktinės narių sąrašą galite parsisųsti čia.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas