2015 / 09 / 18

Tomas Kaukėnas: niekada nenustokite ieškoti

Po penkiolikos metų praleistų biatlono trasoje žinomas sportininkas Tomas Kaukėnas neslepia – profesionalus sportas tai ne vien įspūdžių kupinos kelionės ar tarptautinės varžybos, bet ir ne vieneri susikaupimo bei išbandymų metai. Vis tik, tebesvarstantiems, ar verta jėgas atiduoti sportui, T. Kaukėnas pataria tik viena – niekada nenustoti ieškoti, mat sporte gausu netikėtų atradimų.

„Visiems siūlyčiau išmėginti kuo daugiau įvairių sporto šakų – tiek žiemos, tiek vasaros. Kartais atrodo, jog nė viena sporto rūšis stipriai „neužkabina“ ar po kurio laiko pabosta. Galbūt vasarą patiks vienos sporto šakos, o žiemą visas jėgas norėsite skirti kitoms, tad siūlyčiau niekada nenustoti ieškoti“, – svarsto sportininkas.

Pats T. Kaukėnas biatlono trasa šliuožia jau daugiau nei pusę savo gyvenimo. Sportininkas prisimena, kaip  jį dar ketvirtoje klasėje  sudomino trenerio pasakojimas apie tai kaip biatlonininkai šaudo į taikinį.

„Trenerio pasakojimas padarė man įspūdį ir paskatino nueiti į pirmąją treniruotę. Treneris mane nuolat motyvavo, neleido pasiduoti todėl likau šiame sporte“, – apie pirmuosius sportininko karjeros žingsnius pasakoja T. Kaukėnas.

Biatlonininkas neslepia, kad profesionalus sportas reikalauja daug pastangų ir atsidavimo, atitolina nuo vaikystės kiemo draugų. Vis tik per sportą biatlonininkas susipažino su įdomiais žmonėmis ir surado artimų bičiulių.

„Kelionės, dalyvavimas varžybose skatina bendrauti – užsimezga naujos pažintys, atsiranda naujų draugų“, – įsitikinęs sportininkas.

Paklaustas kaip mankštinasi biatlonininkai, T. Kaukėnas šypteli, jog nemėgsta besikartojančių pratimų. Pirmenybę jis teikia laisvam judėjimui – vasarą mielai mina dviračio pedalus, žiemą imasi slidžių. Sportininkas atvirauja, kad jam visada mieliausia mankštintis gryname ore. „Reikia rasti motyvacijos išeiti į lauką, pabėgioti, tačiau galima ir namuose atlikti įvairių pratimų – tai pratimai pilvo presui, pritūpimai. Galiu parodyti“, – juokiasi sportininkas.Savo pavyzdžiu biatlonininkas tikisi užkrėsti ir kitus. Jam puikiai žinomi nerimą keliantys skaičiai, jog net du trečdaliai vyresnių nei 15 metų amžiaus europiečių juda kur kas mažiau nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija. Jis įsitikinęs, kad mėgstamą fizinę veiklą gali atrasti kiekvienas, nes sportas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Būti stiprūs ir sveiki gali ne tik profesionalūs sportininkai, siekti savo asmeninių sportinių tikslų gali kiekvienas.  

Š. m. rugsėjo 21 - 27 dienomis Tomas kviečia prisijungti prie „Judėjimo savaitės“ - projekto, kurį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos olimpinė akademija organizuoja su partneriu „Coca-Cola HBC Lietuva“. Septynias dienas truksiančios iniciatyvos sumanytojai siekia paskatinti vaikus ir jų tėvelius daugiau judėti bei atkreipti dėmesį į judėjimo svarbą.

„Judėjimo savaitės“ metu šalies ikimokyklinio bei bendrojo ugdymo įstaigos, miestų bei rajonų savivaldybės kviečiamos organizuoti atviras mankštas ar bėgimus viešose, gyventojų pamėgtose vietose. Planuojama, kad „Judėjimo savaitės“ metu vyksiantys sporto renginiai suburs virš 50 tūkst. dalyvių.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas