2019 / 07 / 27

Tenisininkas džiaugėsi sidabro medaliu

Šeštadienio rytą Lietuvos sportininkų Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF) laukė trys finalai. Paskutinę varžybų dieną lietuvių akys krypo į teniso kortus ir lengvosios atletikos maniežą.

Daugiausiai dėmesio sulaukė penktadienį medalį užsitikrinęs Vilius Gaubas, finale kovęsis prieš Ispanijos tenisininką Danielį Meridą. Paskutinį turnyro mačą 14-metis per 59 minutes pralaimėjo rezultatu 2:6, 0:6 ir pasipuošė sidabro medaliu.

„Pažinojau šį varžovą, bet nesitikėjau, kad jis taip gerai sužais – man nepavyko primesti savo žaidimo, todėl jis jautėsi patogiai ir aš nespėjau prie jo kamuolių, – finalą analizavo jaunasis tenisininkas. – Pritrūko jėgų, galvos, psochologiškai buvo per silpnas šiandien, trūko kovos. Mačo metu pykau ant savęs, nes nesugebėjau pasipriešinti varžovui, nebuvo smagu.“

„Tikrai nesitikėjau tokio rezultato – čia vienas geriausių momentų mano gyvenime, didžiausias pasiekimas, kokį kol kas galėjo iškovoti“, – atsiėmęs sidabro medalį savo pasirodymą olimpiniame festivalyje įvertino iš Šiaulių kilęs, bet šiuo metu Portugalijoje gyvenantis jaunuolis.

KIP 9879

Nuo 9:05 val. vietos laiku į finalinę kovą stojo disko metikas Mykolas Alekna, nuo 9:15 val. – trišuolininkas Osvaldas Gusčius. Abu savo pasirodymus baigė po pirmųjų trijų bandymų ir galutinėje rikiuotėje užėmė 9-ąsias vietas.

Mykolas pirmuoju bandymu įrankį numetė 52,46 m, antruoju – 53,28 m, o trečiuoju užfiksavo geriausią rezultatą – 54,13 m. Visgi jo neužteko patekti į geriausiųjų aštuntuką. Paskutinį bilietą į papildomų metimų seriją nugvelbė Delilas Dilovanas Balas, iki kurio rezultato mūsiškiui pritrūko 71 cm.

„Vertinant metimų rezultatus rytais, pritrūko kėlių metrų, tikrai gaila, – apmaudo neslėpė sportininkas. – Tai buvo mano pirmas rimtesnis startas: jeigu prieš varžybas būčiau žinojęs, kad pateksiu į finalą ir būsiu devintas, tai tikrai būčiau laimingas. Bet dabar galvoju, kad galėjau ir geriau sudalyvauti.“

Penktadienį vakare vykusioje kvalifikacijoje 16-metis diską dukart numetė už 56 metrų ribos ir į finalą žengė su 56,75 m. Su tokiu rezultatu jis mūsiškis būtų galėjęs šoktelėti į šeštą vietą, o asmeninis rekordas (58,45) būtų garantavęs ketvirtą poziciją.

„Vakar buvo daugiau jėgų, o šiandien tik atsikėlus žengti į sektorių – žymiai sunkiau. Bet tikrai buvo įmanoma numesti daugiau, tačiau kelios techninės klaidos lėmė, kad rezultatas nebuvo toks, kokio tikėjausi“, – vertino M. Alekna.

Aukso medaliu pasidabino pirmuoju savo bandymu 63,09 m numetęs baltarusis Ramanas Chartanovičius, sidabrą iškovojo norvegas Steffenas Melheimas (59,66 m), bronzą – vokietis Matteo Maulana (59,33 m).

VE2 5974

Netrukus pirmą kartą šiame festivalyje į stadione žengė trišuolininkas Osvaldas Gusčius. Nesusirinkus pakankamai skaičiui dalyvių organizatoriai atšaukė kvalifikacinius šuolius ir visi 13 sportininkų automatiškai pateko į finalą.

Visgi toks ilgas laukimas į naudą lengvaatlečiui neišėjo. Pirmuoju savo bandymu 16-metis iš Šilutės nušoko 14,05 m ir ilgą laiką rikiavosi septintoje vietoje. Visgi antrojo šuolio metu mūsiškis mynė atsispyrimo lentelę, o dar du varžovai jį nustūmė į devintą poziciją.

Paskutiniuoju bandymu Osvaldui įšokti į finalinį aštuonetą taip pat nepavyko – 13,66 m. Iki galimybės atlikti dar tris bandymus lietuviui pritrūko vos 4 cm.

„Rezultatą vertinu prastokai, kadangi buvo problemų su įsibėgėjimu – jau treniruočių metu ne taip viskas klostėsi. Galvojau, kad varžybose bus geriau, tikrai tikėjausi asmeninio rezultato. Nepasisekė, – kalbėjo lengvaatletis. – Laukimas turbūt taip pat pakenkė, nes jau prieš porą dienų turėjau startuoti, o dabar reikėjo laukti, įtampa kaupėsi, paskutiniam iš visų dalyvauti buvo sunku.“

Oficialiai festivalis finišuos jau šį vakarą – 20 val. vietos laiku vyksiančioje uždarymo ceremonijoje. Dar iki jo savo paskutines rungtynes žais Lietuvos 16-mečių krepšinio rinktinė. Dėl 5 vietos Rolando Rakučio auklėtiniai nuo 15:45 val. vietos laiku grumsis su kartą jau įveiktais graikais.

VE1 6906Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas