2016 / 11 / 03

„Sporto kino vakarai“ vyks Vilniuje ir Kaune

Praėjusių metų rudenį startavęs bendras Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Vilniaus universiteto (VU) projektas „Sporto kino vakarai“ šiais metais auga. Nemokamos filmų peržiūros vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šių metų dokumentinių filmų apie sportą tema – asmenybės. Nuo lapkričio 8 d. filmų peržiūros Vilniuje vyks Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), o Kaune - Lietuvos sporto universitete (LSU).

„Sporto kino vakarų“ programoje – keturi filmai. Kiekviename jų pristatomos iškilios sporto asmenybės. Žiūrovai turės galimybę į tam tikras sporto šakas pažvelgti sportininkų akimis. Filmas „Ronaldo“ supažindins su futbolo žvaigždės Christiano Ronaldo gyvenimo istorija, „In Football We Trust“ pasakos apie amerikietiškąjį futbolą, Polinezijos kultūrą ir bendruomenės problemas, dokumentiniame filme „McConkey“ – slidininko ekstremalo istorija, o filme „Walk on“ – įkvepiantis pasakojimas apie neįgalaus vaikino žygį.

„Kai praėjusiais metais „Sporto kino vakarus“ pirmą kartą organizavome Vilniuje, sulaukėme daug klausimų, kada bus galima filmus pamatyti Kaune. Paskatinti kauniečių susidomėjimo, šiais metais sportui skirtų kino vakarų ciklą praplėtėme. Džiaugiamės, kad renginio partneriu tapo ir salę kino vakarams suteikė Lietuvos sporto universitetas. Tikimės, kad ir šį rudenį sporto kinas sudomins ne tik universitetų bendruomenes, bet ir visus sportui neabejingus vilniečius ir kauniečius“, – sakė LTOK olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė.

Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro direktorės doc. dr. Ramunės Žilinskienės teigimu, šis renginių ciklas padeda į sportą pažvelgti iš įvairių perspektyvų.

„Keturis lapkričio vakarus vėl kviesime ateiti visus pasiilgusius sportinio kino ir norinčius diskutuoti akademinėje aplinkoje. Pernai startavusio projekto metu pamatėme, kad ir akademinėje, ir sporto bendruomenėse jaučiamas poreikis į sportą žvelgti plačiau ir giliau, aprėpiant socialinius, psichologinius ir kitus jo aspektus, įvairių sričių ekspertų pagalba atveriant netikėtas problemų briaunas ir sukuriant erdvę apie tai kalbėtis – tą ir darysime, ateikite. MKIC'e šilta ir šviesu, tai gera vieta turiningai praleisti vakarą“, – į filmų peržiūras kviečia R.Žilinskienė.

 „Sporto kino vakarai“ Vilniuje vyks kiekvieną lapkričio antradienį, Kaune filmus bus galima išvysti lapkričio 21 ir 28 d. Kaip ir praėjusiais metais, organizatoriai po filmų peržiūros žiūrovus kvies pasilikti diskusijoms su įdomiais žmonėmis. Vilniuje filmų „Ronaldo“, „McConkey“ ir „In Football We Trust“ peržiūras bei diskusijas moderuos aistringas sporto gerbėjas, populiarus humoristas Paulius Ambrazevičius, o „Walk on“ – Aistė Krušinskaitė, į savo negalią žvelgianti su ironija ir aštriu humoru.

Renginių ciklą remia Jungtinių Amerikos valstijų ambasada. „Sporto kino vakarų“ programa pateikiama interneto svetainėje http://ltok.lt/kinas .Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas