2016 / 08 / 15

Simona Krupeckaitė pranoko olimpinę čempionę

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko sprinto rungties varžybas galingai pradėjo Simona Krupeckaitė.

Atrankos etape, kuriame sportininkės varžėsi atskiro starto iš eigos 200 m lenktynėse, lietuvė užėmė 10-ąją vietą tarp 27 dviratininkių ir nesunkiai pateko tarp 18-os šešioliktfinalio dalyvių. 

Tiesa, sužinojusi, su kuo teks kovoti pirmame atrintamųjų varžybų etape, 33 metų S.Krupeckaitė neapsidžiaugė – devinta atrankoje finišavo 2012 m. sprinto olimpinė čempionė, šios rungties favoritė Rio de Žaneire australė 32 metų Anna Meares. 

Bet šešioliktfinalyje Lietuvos dviratininkė pranoko vieną labiausiai tituluotų pastarojo meto trekininkių ir iškart užsitikrino bilietą į aštuntfinalį. O šešių olimpinių medalių savininkės, Australijos delegacijos vėliavnešės Rio de Žaneiro žaidynių atidaryme A.Meares laukė paguodos važiavimai.

„Tai dar tik pradžia. Tik įsivažiuojame. Noriu dar dvi dienas pasivaržyti. Nenoriu per daug atsipalaiduoti, suteikti per daug vilčių, kad po to nenusivilti, kaip vakar. Tiesiog noriu susikaupti šiai akimirkai, kuri yra dabar ir čia. Nekelti sau kažkokių svajonių, nes po to kiekvienas užkliuvimas už akmenuko būna labai skaudus ir psichologiškai, ir emociškai“, - džiaugtis neskubėjo vakar keirine 12-ąją vietą užėmusi lietuvė.

Sprinto aštuntfinalis vyks pirmadienį, o ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas – antradienį.

- Simona, ar galite paaiškinti tas taktines gudrybes, kurios lėmė pergalę prie A.Meares?

- Sunku papasakoti. Taktika buvo nepraleisti jos į priekį, neduoti jai surinkti greičio, nes ji labai greita sportininkė. Kuo greičiau ją aplenkti. Man pakankamai gerai pavyko. Džiaugiuosi savo kojų galingumu, kurios manęs nenuvylė, leido padaryti galingą spurtą. Labai norėčiau, kad taip liktų ir toliau. Tai pliusas, kurį turiu prieš kitas varžoves. 

- Su A.Meares turėjote daug senų sąskaitų?

- Man atrodo nebuvau prieš ją nei karto laimėjusi. Mes dažniausiai susitikdavome finaluose ir vis jai pralaimėdavau. 

- Labiau dėl kojų šįkart laimėjote, ar labiau dėl galvos?

- Šioje rungtyje 60 procentų lemia kojos, 40 procentų – galva. O gal net 50 ir 50. Labai svarbi psichologija, galvos šviesumas, varžovo matymas, jo veiksmų analizavimas, greitas spendimų priėmimas. To, ko nepadariau per keiriną, šiandien lyg ir sugebėjau padaryti. Dabar reikia koncentruotis toliau, apie nieką negalvoti, neatsipalaiduoti.

- Dar prieš startą sakėte, kad Rio trekas – labai greitas. Ar tai pasitvirtino ir per varžybas?

- Taip, jis labai komfortiškas. 
 


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas