2014 / 02 / 08

Šiandien, rytoj Sočyje startuoja (papildyta)

Tomas Kaukėnas

Žiemos olimpinėse žaidynėse Sočyje pirmasis iš lietuvių šiandien, vasario 8 d., į startą stos biatlonininkas Tomas Kaukėnas. Jis dalyvaus 10 km sprinto lenktynėse. Varžybų pradžia 16 val. 30 min. Pagal starto protokolą, Tomas turėtų startuoti ketvirtas. Iš viso šioje rungtyje registruoti 87 dalyviai.

Vasario 9 d., sekmadienį, 30 km nuotolį mišriu stiliumi (15 km klasikiniu ir 15 km čiuožėjo stiliumi) įveiks slidininkas Vytautas Strolia. Varžybų pradžia 12 val. Biatlono 7,5 km sprinto lenktynėse dalyvaus Diana Rasimovičiūtė. Varžybų pradžia 16 val. 30 min.

Pirmą žaidynių dieną turėjo startuoti ir slidininkė I.Ardišauskaitė. Tačiau ji šioje rungtyje bus žiūrovė. Štai ką aiškino jos trenerė K.Strolienė.

K.Strolienė: Tai tikrai ne tragedija...

„Tai tikrai ne tragedija. Nes jei Ingrida ir būtų startavusi skiatlone, ne kažin ką būtų parodžiusi“, - teigė Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. trenerė Kazimiera Strolienė.

Trenerė neslėpė – ji jau anksčiau žinojo, kad Ingrida Ardišauskaitė tikriausiai negalės startuoti Sočio olimpinių žaidynių 15 km skiatlono (7,5 km klasikiniu ir 7,5 km laisvuoju stiliumi) lenktynėse, tačiau kol nebuvo oficialaus patvirtinimo, nieko nesakė.

„Paskutinis FIS taškų perskaičiavimas buvo mums jau čia atvykus, vasario 5-ąją. O penktadienį oficialiai pranešta, kad skiatlone neturėsime vietos. Bet nėra ko nusiminti, juk laukia dar dvi distancijos – sprintas ir 10 km klasikiniu stiliumi“, - aiškino K.Strolienė.

Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškai – rodiklis, skaičiuojamas pagal atsilikimą nuo varžybų lyderio. Kuo mažiau taškų, tuo geriau. Olimpinėje kvalifikacijoje svarbiausias – penkių pasirodymų FIS taškų vidurkis. Paaiškėjo, kad I.Ardišauskaitės taškų vidurkis šiuo metu nepakankamas, todėl 20 metė slidininkė liko už skiatlono lenktynių borto. Kitose rungtyse ji galės startuoti.

„Mes ruošėmės šiai rungčiai, treniravomės. Bet toks yra sportas – ne viskas nuo norų priklauso. Ingrida labai norėjo startuoti“, - pasakojo trenerė.

K.Strolienė neslėpė – skiatlono rungtis jai kėlė nerimą, nes šios lenktynės yra vienos sunkiausių. „Latvių ir esčių skiatlone taip pat nėra.  2010 metais Vankuveryje mūsų Irina Terentjeva, nors buvo ir vyresnė, ir labiau patyrusi, nei Ingrida, taip pat nestartavo skiatlone. Tai yra bendro starto lenktynės. Ir jei smarkiai atsiliksi nuo lyderių, gali būti dar didesnis smūgis, nei išvis nedalyvaujant. Nes varžybos vyksta pirmą  dieną, po to sunku atsigauti.Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas