2016 / 08 / 13

Septintoji olimpinių žaidynių diena

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse sėkmingai startavo disko metikas Andrius Gudžius. Jis pateko į finalą. Varžybas tęsė irkluotojai Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė bei buriuotojai Juozas Bernotas ir Gintarė Scheidt, ant olimpinio tatamio kovojo Santa Pakenytė, šaudykloje kvalifikacijoje varžėsi Rolandas Račinskas, 20 km distancijoje lenktyniavo ėjikai, kombinuotoje estafetėje – plaukikai, Simonas Bilis plaukė 50 m laisvuoju stiliumi finale.

Lengvoji atletika

Pirmasis iš lengvaatlečių olimoniame stadione pasirodė Andrius Gudžius. Disko metikas įrankį numetė 65,18 m, pasiekė geriausią savo sezono rezultatą, bendroje kvalifikacijos įskaitoje užėmė 4-ąją vietą ir pateko į finalą. Geriausiai atrankoje pasirodė Lenkijos atstovas Piotras Malachowskis. Jo rezultatas – 65,89 m. Disko metikai finale varžysis šeštadienį, rugpjūčio 13 d.

"Po pirmųjų dviejų bandymų jaučiausi išsigandęs. Nežinojau, kaip čia kas bus. Pavyko įsiklausyti į tai, ką sakė treneris, pavyko save sutramdyti, suvaldyti emocijas ir padaryti tai, ką dirbome visą vasarą. Tiesiog bandžiau suvokti, kad dar liko vienas bandymas, galimybė ir viskas įmanoma. Tiesiog reikėjo suvaldyti save, įsiklausyti į trenerį ir nuraminti visas savo emocijas, nes jų buvo daug. Tai tik trečias mano trečias šiemet užsienyje, bet jis svarbiausias ketverių metų startas. Kiekvienas svajoja čia papulti. Emocijų daug, ypač po šio sezono, po traumų, bet pusė darbo atlikta", – po atrankos kalbėjo A.Gudžius.

xAD5 2

Geriausią sezono rezultatą pasiekė ir ėjikas Marius Žiūkas, startavęs su dar vienu sportinio ėjimo atstovu iš Lietuvos, Mariumi Šavelskiu. 20 km distancijoje varžėsi 74 ėjikai, Marius Žiūkas distanciją įveikė per 1 val. 22 min. 27 sek. ir užėmė 26-ąją vietą, o Marius Šavelskis finišavo per 1 val. 29 min. 26 sek. ir užėmė 59-ąją vietą. Aukso medalis atiteko kinui Zhen Wang, distanciją įveikusiam per 1 val. 19 min. 14 sek.

Šaudymas

VEE 9750

Olimpinėse žaidynėse debiutavo vyriausias olimpinės rinktinės narys 48 metų Ronaldas Račinskas. Kvalifikacijoje per tris šūvių serijas sportininkas surinko 64 taškus iš 75 galimų, tiek pat surinko ir Kataro atstovas Nasseras Al-Attiya, su kuriuo bendrojoje įskaitoje lietuvis dalijasi 30-31 vietomis ir lenkia tik vieną varžovą, taip pat Kataro atstovą Rashidą Hamadą (63 taškai). Šeštadienį atrankos varžybos tęsis, po jų paaiškės šeši finale kovosiantys sportininkai.

Rio Pakenyte 4 of 15

Dziudo

Olimpinėse žaidynėse debiutavusiai Santai Pakenytei jau pirmoje kovoje kelią į tolimesnius etapus užkirto japonė Kanae Yamabe. Pirmoje kovos dalyje pirmavusi dziudo imtynininkė iš Lietuvos turėjo pripažinti varžovės pranašumą, kai ši likus minutei atliko ippon įvertintą veiksmą ir kova buvo nutraukta.

„Šiaip japonė labai gera varžovė, man su ja niekada nėra tekę susitikti varžybose. Vieną kartą tik stovykloje su ja kovojau. Iš tikro maniau, kad su ja bus sunkiau, bet ji visai patogi man buvo. Stengiausi iš visų jėgų. Tačiau... Treneris šaukė, kad atsitraukti atgal, o aš neatsitraukiau. Tiesiog nespėjau, viskas labai greitai įvyko. Iš šalies atrodo viskas lengviau, bet iš tikro tai labai sunku. Jau buvo likus mažiau nei minutė...", – po kovos apmaudo neslėpė sportininkė.

Olimpinėse žaidynėse paguodos varžybose kovoja tik ketvirtfinalyje ir pusfinalyje pralaimėjusios sportininkės.

Irklavimas

Lagūnoje varžybas tęsė irkluotojai Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė. A.Kelmelis aplenkęs du varžovus pusfinalyje dėl C/D finalo finišavo ketvirtas ir toliau lenktyniaus D finale dėl 19-24 vietų, o Lina Šaltytė savo plaukime buvo pirma ir C finale varžysis dėl 13-18 vietų.

Buriavimas

Nesėkmingai paskutinė varžybų diena susiklostė RS:X klasės burletininkui Juozui Bernotui – pirmame plaukime jam buvo skirta bauda už starto taisyklės pažeidimą. Antrame plaukime buriuotojas finišavo 26-as, trečiame – 29-as, galutinėje įskaitoje surinko 278 taškus ir užėmė 26-ąją vietą. Iš varžybose dalyvavo 36 buriuotojai.

Gintarė Scheidt penktadienį varžėsi dviejuose plaukimuose, tačiau olimpinei vicečempionei jie taip pat nebuvo sėkmingi. Pirmajame plaukime buriuotoja finišavo 12-a, antrajame buvo 21-a. Po aštuonių plaukimų Gintarės sąskaitoje 67 taškai, ji užima 7-ąją vietą. Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešės dar laukia du plaukimai, po kurių 10 mažiausiai taškų surinkusių buriuotojų dėl medalių varžysis dar viename plaukime.

Plaukimas

Kombinuotoje estafetėje 4x100 varžėsi Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis. Savo plaukime aplenkę Kanados komandą lietuviai finišavo per 3 min. 35,90 sek. Mūsiškiai buvo greitesni ir už graikus, kurie varžėsi kitame plaukime. Iš viso estafetėje lenktyniavo 16 komandų, Lietuvos atstovai joje užėmė 14 vietą.

VEE 0649

„Prieš šias varžybas pagal laiką tarp visų komandų rikiavomės paskutiniai. Vis dėl to olimpiadoje plaukia didelės šalys. Aplenkėme Kanadą – neblogai. Nebuvo minčių apie finalą. Kad ten patekti mums reikėtų kokiomis trimis sekundėmis pagerinti Lietuvos rekordą. Sunku Lietuvoje surinkti keturis plaukikus, kurie galėtų kovoti prieš tokias šalis kaip Jungtinės Valstijos. Mums dar reikia užaugti,“ – po varžybų komentavo G.Titenis.

Simono Bilio tą pačią dieną laukė dar vienas plaukimas – jis varžėsi 50 m laisvuoju stiliumi finale. Šį kartą distanciją lietuvis įveikė lėčiau, nei pusfinalyje – per 22,08 sek. ir finišavo aštuntas. Sportininko teigimu finale koją pakišo jaudulys.

„Išties esu nusivylęs. Nesusitvarkiau su nervais ir jauduliu. Praėjusią naktį negalėjau užmigti. Visa tai ir lėmė, kad lėčiau plaukiau. Negalėjau susitvarkyti su mintimis ir emocijomis ir pasiruošti dar kartą greitai praplaukti. Man atrodo, kad starte užsižiūrėjau. Po vandeniu tikrai per anksti pradėjau traukti ranką pirmajam grybšniui. Žinau, kur buvo klaidos. Po pusfinalio sakiau, kad viską tobulai padariau ir tikrai buvau patenkintas tuo. O dabar viduje jaučiu graužatį, kad galėjau padaryti geriau“, - po finalo sakė Šiaurės Karolinos universiteto Technologijų ir visuomenės studijų ketvirtakursis iš Lietuvos.

VEE 1411

- Ar plaukiant 50 m turi įtakos papildomas startas – šiandien teko varžytis ir estafetėje?

Būtų reikėję papildomai plaukti 50 m, tikrai nebūtų trukdę, bet 100 m distancija pakankamai varginanti. Danui Rapšiui nebūtų taip, nes jis įpratęs ir 200 m plaukti. O man rankas pakerta po ilgesnių distancijų, todėl šiandien ryte buvau labai pavargęs. Žinoma, esu įpratęs tai daryti daug kartų, nes Amerikos studentų čempionatuose per dieną būdavo daug startų. Pavyzdžiui, viename čempionate per penkias dienas plaukiau net 12 kartų. Bet skirtumas tas, kad ten reikia plaukti jardais, ten baseinas trumpesnis, ne tiek jėgų atima, nes greičiau pabaigi distanciją. O šiandien tas 100 m nuovargio šiek tiek pridėjo.

- JAV studijuoji ketvirtus metus. Ar dar dalyvausite studentų čempionatuose?

Ne, jau viskas. Pagal NCAA taisykles, universitetui varžybose gali atstovauti tik ketverius metus. Tad kitą sezoną su komanda tik treniruosiuosi, varžybose nedalyvausiu. Padėsiu jiems ir sau.

Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web IDW logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2