2015 / 06 / 02

Savaitgalį paaiškės vikriausios Lietuvos mokyklos

Drąsūs-stiprūs-vikrūs – tai žaidimas, kuris dažniausiai nieko nesako suaugusiems, tačiau yra vienas labiausiai paplitusių Lietuvos mokyklose. Todėl jau birželio 6-7 dienomis geriausios šalies mokyklos susirungs Lietuvos mokyklų žaidynių finaluose, kurie šiemet organizuojami kartu su Olimpinės dienos renginiais.

Drąsūs-stiprūs-vikrūs – tai komandinė estafetė, kurioje rungtyniauja tiek berniukai, tiek mergaitės. Jų tikslas – kuo greičiau ir sėkmingai įveikti trasą. Lietuvos mokyklų žaidynių finaluose dalyvaus trylikamečiai ir jaunesni sportininkai.

Varžybas pradėjo 28 komandos iš skirtingų Lietuvos rajonų. Po zoninių varžybų geriausios komandos pateko į tarpzonines kovas, kurios vyko keturiuose pogrupiuose, o grupių nugalėtojos iškovojo kelialapius į finalines varžybas Kaune.

Drąsūs-stiprūs-vikrūs varžybų finale rungsis Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškos gimnazija, Kėdainių rajono Akademijos gimnazija, Ukmergės rajono Tajėnų gimnazija ir Marijampolės savivaldybės Mokolų pagrindinė mokykla.

„Labai laukiame varžybų, vaikai nekantrauja ir kasdien užsuka pasikalbėti apie laukiančią šventę“, – teigė Ukmergės rajono Tajėnų gimnazijos mokytoja. – Smagu, kad tokios varžybos vyksta ir dar smagiau, kad visi kartu galėsime būti vienoje vietoje ir pajusti nuostabią sporto atmosferą. Mūsų mokykla tikrai sportiška, noriai dalyvauja įvairiose varžybose, bandome vaikams įskiepyti norą sportuoti. Sportas – nuostabus dalykas. Nesvarbu, kaip pasiseks baigiamajame etape Kaune, svarbu, kad vaikai pamatytų, kaip viskas gali būti gerai“.

„Manau, kad turime gerą komandą, vieni kitus pažįstame ir bus labai smagu“, - sakė Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos komandos narys. – Džiaugiuosi, kad pavyks dalyvauti tokiame renginyje ir tikiuosi, kad gal pavyks užimti pirmąją vietą. Man patinka kovoti už savo mokyklą, tada jautiesi padaręs kažką gero. Kiek save pamenu, man visada patiko sportai, todėl smagu su draugais dalyvauti įvairiose varžybose. Žaidžiame krepšinį, futbolą, dabar atėjo laikas ir drąsiems-stipriems-vikriems“.

Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Dešimtąjį jubiliejų švenčiančiose varžybose dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 59 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 21 sporto šaka, taip kiekvienas mokinys skatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungė daugiau negu 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.

Birželio 6-7 dienomis Lietuvos mokyklų žaidynių finaluose kovos futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos, stalo teniso, kalnų dviračio ir „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ sporto šakų komandos.

Lietuvos mokyklų žaidynės didina sporto ir kūno kultūros svarbą, kiekvienam mokiniui sudaro sąlygas sportuoti, per sportą ugdo atsakingą ir pilietišką žmogų ir taip kuria aktyvią ir laimingą visuomenę.

Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, remia Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir bendrovė MAXIMA LT, o projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės bei mokyklos.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas