2016 / 08 / 01

Rio de Žaneire - griežta dopingo kontrolė

Iki olimpinių žaidynių Rio de Žaneire liko 4 dienos, olimpiniame kaimelyje įsikuria vis daugiau sportininkų, didėja šurmulys treniruočių salėse, valgykloje ir laisvalaikio zonose. Nenuobodžiauja ir dopingo kontrolieriai - jų dėmesio jau sulaukė ne vienas Lietuvos olimpinės rinktinės narys.

Dopingo kontrolieriai jau tikrino irkluotojas Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę. Abiems sportininkėms per pastarąjį mėnesį tai buvo jau ketvirtas testas, sportininkės tikrintos ir Lietuvoje. Olimpiniame kaimelyje dopingo kontrolieriai susirado ir irkluotojus Saulių Ritterį ir Mindaugą Griškonį – olimpiečiams tai taip pat buvo jau ketvirtas kartas, kada teko duoti mėginius dopingo kontrolei. Irklavimo rinktinės vadovo Egidijaus Balčiūno teigimu, irkluotojai taip dažnai tikrinami, nes tyrimus inicijavo ir Tarptautinė irklavimo federacija, Tarptautinis olimpinis komitetas, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių organizacinis komitetas, irkluotojus Lietuvoje tikrino ir Lietuvos antidopingo agentūra.

Sekmadienį olimpinės rinktinės gydytoja Alma Kajėnienė į dopingo kontrolės punktą lydėjo ir plaukiką Daną Rapšį. Gydytojos teigimu sportininkai į patikrinimus reaguoja ramiai, nes patikrinimai vyksta įprastai. Į procedūras juos lydį gerai su dopingo kontrolės tvarka susipažinę olimpinės rinktinės medikai.

Olimpinių žaidynių metu bus patikrinta iki 4,5 tūkst. šlapimo ir 1 tūkst. kraujo mėginių. Kaip ir ankstesnėse žaidynėse bus tikrinami visi medalių laimėtojai ir 4-5 vietas užėmę sportininkai. Rio de Žaneire dirba daugiau nei 200 dopingo kontrolierių.Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas