2018 / 12 / 02

R. Meilutytė vertins trumpametražius sporto filmus

Ketvirtadienį prasidėsiančiame kasmetiniame Sporto kino festivalyje pirmą kartą vyks  trumpametražių filmų konkursas „Sport Shorts“. Konkurso tema – įtrauktis ir įvairovė.

Kūrėjai buvo kviečiami siūlyti savo trumpo metro filmus, apie sportą, kuris vienija. Filmais siekiama parodyti sportą kaip priemonę, kuri gali padėti įveikti socialinę, tautinę, rasinę, lytinę ir kitas atskirtis, laužyti stereotipus.

Konkurso dalyvių darbus vertins ir olimpinė, pasaulio bei Europos čempionė Rūta Meilutytė. Plaukikė puikiai išmano ne tik filmavimo užkulisius, bet ir problematiką.

Metų pradžioje režisieriai Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis pristatė filmą „Rūta“. Dokumentinėje juostoje sportininkė labai atvirtai pasakojo apie sunkumus, kurie ją užgriuvo, kai dar būdama paauglė ėmė šluoti vieną titulą po kito.

Konkurso dalyvius taip pat vertins Lietuvos tautinio olimpimio komiteto Olimpinio švietimo programos direktorė Vita Balsytė, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Audiovizialinio vertimo studijų programos dėstytoja Jurgita Astrauskienė, diplomatas, vertėjas, knygų apie sportą autorius, lenkų olimpinio komiteto Kultūros ir olimpinio švietimo narys Pawelas Krupka ir kino prodiuserė, kino gamybos kompanijos „M-films“ vadovė Marija Razgutė.

Dviejų filmų kūrybinių komandų, nubalsavus komisijai ir žiūrovams, laukia 1000 eurų vertės piniginiai prizai.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir VU Sveikatos ir sporto centro organizuojamas Sporto kino festivalis vyks gruodžio 6-9 dienomis Vilniuje (Kino teatre „Pasaka“), Kaune (Kino teatre „Romuva“) ir Klaipėdoje (Kion teatre „Arlekino“). Šis renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

Sporto kino festivalis yra vienintelis kino festivalis Lietuvoje, skirtas sportui. Juo siekiama supažindinti Lietuvos visuomenę su sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo teikiamomis naudomis, paskatinti domėtis sporto istorija, olimpinėmis vertybėmis, įvairių šalių kultūromis ir olimpiniu judėjimu.

„Sport Shorts“ konkurso filmai:

„Laipiojantis Vilnius“.  Filmas pristato tarptautinių studentų mainų programos dalyvių gyvenimą Vilniuje per laipiojimo sportą.

Kūrybinė grupė: Jensas Zierle, Demetre Datiashvili. Trukmė: 8 min.

„Metafora“.  Filmas  pasakoja apie negalią turinčio žmogaus meilę krepšiniui ir galimybę socializuotis, bei jaustis pilnaverčiu pradėjus žaisti vežimėlių krepšinį.

Kūrybinė grupė:  Marius Pocevičius, Robertas Kovalevičius, Brigita Beniušytė, Mindaugas Šmėga, Simona Slavinskaitė. Trukmė: 3 min.

„Trūksta nedaug“. Irkluotojas Mindaugas Maldonis dalijasi mintimis apie sporto teikiamą naudą asmenybei ir visuomenei.

Kūrybinė grupė: Simonas Maldonis, Lukas Bučmis, Kristina Maldonienė, Žiedūnė Maldonienė, Julija Selezniova. Trukmė: 2:33 min.

„Ernis“. Filmas apie neįgalų futbolininką, kuriam negalia netrukdo treniruotis ir siekti tikslų.

Kūrybinė grupė: Mantas Stankevičius. Trukmė: 15min.

„Kaip Andžeika nuo problemų bėgo“. Filmas apie paauglį, kurį sportas gelbsti nuo persekiojančių problemų.

Kūrybinė grupė: Martinas Kaminskas, Simonas Jurkynas, Abelis Alysovas. Trukmė: 7 min.

„Sprendimai, su kuriais susiduriame“. Filmas pasakoja apie parkūru užsiimantį vaikiną, jo neįgyvendintą svajonę ir jos siekimą.

Kūrybinė grupė: Tadas Mikštavičius, Andrius Sazankis, Haroldas Savickas, Svajūnas Širmelis. Trukmė: 8:35 min.

Vita Balsyte2

Vita Balsytė

Marija Razgute

Marija Razgutė

Jurgita Astrauskiene

Jurgita Astrauskienė

 

 



Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas