2016 / 06 / 12

Prieš metus vyko pirmosios Europos žaidynės

2015-ųjų birželio 12 d. Azerbaidžano sostinę Baku nutvieskė spalvingi pirmųjų Europos žaidynių atidarymo ceremonijos fejerverkai. Net 70 Lietuvos sportininkų kartu su 6000 atletų iš dar 49 šalių visiems laikams pateko į sporto metraščius. Tapę pirmųjų Europos žaidynių dalyviais jie visi kartu atvertė naują istorijos puslapį. Lietuvai pirmosios Europos žaidynės buvo dosnios – iš Azerbaidžano mūsų šalies atletai parsivežė du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius.

Kanojininkas Henrikas Žustautas iš Azerbaidžano grįžo su auksu, plaukikas Andrius Šidlauskas savo  apdovanojimų kolekciją papildė ne tik aukso bei sidabro medaliais, bet ir žaidynių rekordu, bronza Baku sužibo badmintonininkui Kęstučiui Navickui, paplūdimio tinklininkėms Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei, sambo imtynininkams Rūtai Aksionovai ir Radvilui Matukui.

Iš viso žaidynių programoje buvo 20 sporto šakų, iš jų 16 – olimpinių. Sportininkams buvo išdalyti 253 medalių komplektai. Turbūt stipriausius dalyvius subūrė dziudo imtynės, nes šios sporto šakos Europos žaidynių turnyras vyko kartu su Europos čempionatu, tad patiems stipriausiems atiteko po du medalius. Daugumos kitų sporto šakų varžybose irgi netrūko olimpinių, pasaulio ir Europos čempionų ar prizininkų, kai kam nuo Baku prasidėjo kelias olimpinių kelialapių link.

Iki 2015 m. Europa vienintelė neturėjo visą regioną ir daug sporto šakų apimančio renginio. Sprendimas rengti žaidynes buvo priimtas 2012 m. gruodį Romoje vykusioje Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) generalinėje asamblėjoje.

Prieš metus vykusiose Europos žaidynėse varžėsi ir būsimi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyviai – badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė, dviračių sporto atstovė Daiva Tušlaitė, imtynininkas Edgaras Venckaitis, dziudo imtynininkė Santa Pakenytė, šaulys Ronaldas Račinskas, kanojos irkluotojas Henrikas Žustautas bei baidarių irkluotojai Ignas Navakauskas, Ričardas Nekriošius, Andrejus Olijnikas, Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas.

Europos zaidynes 2 of 7
Europos zaidynes 3 of 7
Europos zaidynes 5 of 7
Europos zaidynes 4 of 7
Europos zaidynes 6 of 7
Europos zaidynes 7 of 7


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas