2014 / 02 / 08

Premjeras pajuto olimpinę dvasią

Žiemos olimpinių žaidynių sostinėje viešintis Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius jau pajuto olimpinę dvasią, nors neatitrūko ir nuo politinių reikalų.

A.Butkevičius šiandien biatlono ir slidinėjimo centre „Laura“ surengė spaudos konferenciją Lietuvos žurnalistams. Joje dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai Daina Gudzinevičiūtė ir Valentinas Paketūras, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Lietuvos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus, biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Į Sočį A.Butkevičius atskrido ketvirtadienį, o namo iškeliaus pirmadienį ryte. Šiandien jis apsilankė dviejuose kalnuose esančiuose olimpiniuose kaimeliuose, kur susitiko su Sočio olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaujančiais sportininkais ir treneriais.

Premjeras aptarė būsimus startus, apžiūrėjo gyvenamuosius kambarius, drauge su olimpinės delegacijos nariais pietavo kaimelio valgykloje.

„Džiugu, kad olimpinėse žaidynėse startuoja Lietuvai atstovaujantys sportininkai – jūsų patekimas į olimpiadą yra didelis laimėjimas. Linkiu sėkmės laukiančiose kovose, užsispyrimo ir ryžto nugalėti“, – sportininkams sakė ministras pirmininkas.

 „Džiaugiuosi, kad vakar teko dalyvauti olimpinių žaidynių atidaryme. Mane tai kaip buvusį sportininką džiugino. O šiandien jau pajutau olimpinę dvasią. Nuo ankstaus ryto vykome į snieglenčių sporto varžybas, po to stebėjome moterų slidinėjimą, o dabar laukia biatlonas. Apžiūrėjome olimpiečių kaimelius. Jų gyvenimo sąlygos geros. Kiek teko pabendrauti su sportininkais, sporto vadovais, visi patenkinti“, - teigė A.Butkevičius.

Per susitikimą su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medevdevu Lietuvos vyriausybės vadovas kalbėjosi ir apie sportą. „Pasidžiaugėme, kad tokie renginiai, kaip olimpiados, leidžia net nusutariančioms šalims sutartėti. Čia neturėtų vyrauti nesutarimai. Labai gerai, kad galima surasti laiko ir pasikalbėti aktualiais klausimais“, - sakė A.Butkevičius.

Ar rytoj irgi atvyksite į slidinėjimo ir biatlono centrą, kur startuos du mūsų olimpiečiai Vytautas Strolia ir Diana Rasimovičiūtė?

Rytoj man suplanuota stebėti varžybas pakrantės zonoje. Bet man labai norisi, jei bus galima, pasižiūrėti greitojo nusileidimo varžybas. Ir namie savaitgaliais stengiuosi pasižiūrėti šią rungtį.

Gal pats slidinėjate?

Kažkada pats tiesiog slidinėjau. Kai atstovavau Lietuvos imtynių rinktinei, per stovyklas žiemą mūsų nepagailėdavo, ypač kai būdavo fizinio pasirengimo pratybos – trumpiausia trasa būdavo dešimties kilometrų.

Ar tai pirmos jūsų aplankytos olimpinės žaidynės?

Žiemos – pirmos.

Prieš žaidynes buvo kalbėta apie saugumo klausimus, įvairius nesklandumus. Kokie jūsų įdpūdžiai čia?

Jei prisimintume tuos laikus, kai buvau Lietuvos rinktinėje, važiuodavome po įvairiausias varžybas Sovietų sąjungoje, tai esu miegojęs visą naktį susišlapinęs paklodę, nes kondicionierių nebuvo, o kambaryje buvo 28 laipsniai karščio, negalėjau užmigti. Ukrainoje teko gyventi patalpoje, kurioje buvo 14 laipsnių šalčio. Tai miegodavome su treningais.

Dabar viskas visai kitaip.

Viršutiniame kaimelyje, kur gyvena kalnų slidininkai buvome užėję ir į kambarius, valgykloje. Įvertinau logistiką, susipažinau, kokios sąlygos sudarytos laisvalaikiui, baseinus, spa centrus.

Kokį įspūdį paliko Sočis?

Man pirmiausia labai malonu būt ten, kur yra kalnai. Jie mane labai traukia ir vasarą aš kartais atostogų metu mėgstu vaikštinėti po kalnus. Kaip mėgėjo aukščiausia pasiekta vieta yra 4100 m, daugiau neleido kopti. Man nuostabi ta visa aplinka. Esu vaikštinėjęs Austrijos, Šveicarijos kalnuose, tikiuosi gal ateinančią vasarą vieną savaitę irgi pabėgti į kalnus. Vien ta aplinka, kalnų matymas mane labai pozityviai nuteikia.

Vakar, kai pasisveikinau su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, mačiau, kad už mano nugaros niekas neateina pasisveikinti, tai turėjau galimybę su juo pasikalbėti. Jis iškart paklausė: ar pastebėjote, kaip pasikeitė Sočio infrastruktūra?

Kai važiavau susitikti su „Gazprom“ vadovais, klausinėjau, kiek buvo investuota į infrastruktūrą. Laikau savo neblogu draugu poną Igorį Levitiną, Putino patarėją. Jau pirmą vakarą su juo trumpai susitikau, vakar irgi matėmės. Pasikalbėjome ir apie tai, kas čia Sočyje yra padaryta. Ir kaip miestas pasikeitė po to, kai buvo nuspręsta čia rengti olimpines žaidynes. Pasikeitimai labai dideli.

Paklausiau: o ką jūs darysite po olimpinių žaidynių? Tai sakė, kad koncentruos daugelį varžybų Sočio mieste. Net ledo ritulio komandą jau įsteigė.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas