2016 / 06 / 10

Prancūzo patirtis – Lietuvos treneriams

Birželio 3-12 d. Vilniuje vyksta fechtavimo trenerių mokymai, kuriuos finansuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) administruojama Olimpinio solidarumo programa.

Kursuose tobulėja daugiau nei 20 dalyvių iš visos Lietuvos. Mokymus veda fechtavimo ekspertas, buvęs Prancūzijos fechtuotojų rinktinės treneris Hugues Leseuras.

Fechtavimo meistras iš Prancūzijos pastebėjo, kad Lietuvos treneriai yra labai motyvuoti ir nori ne tik kelti sportininkų meistriškumą, bet ir populiarinti šią sporto šaką. Nors fechtavimas šiuo metu nėra itin populiari sporto šaka Lietuvoje, H.Leseuras įsitikinęs, kad fechtavimas Lieuvoje turi daug potencialo. Fechtavimo ekspertas siūlo kreipti dėmesį į fechtavimo užsiėmimų organizavimą mokyklose.

„Tai efektyviausias būdas pritraukti naujus žmones į sportą. Aš pats atradau fechtavimą mokykloje. Baigiau karinę mokyklą, kurioje fechtavimo pamoka buvo privaloma. Man tas dalykas nepatiko tol, kol buvo privalomas, bet vėliau pradėjau sportuoti savo noru“, - prisimena H.Leseuras.

Kursų metu treneriai ir fechtuotojai aptarė istorines fechtavimo mokyklas, skirtumus tarp prancūzų, italų ir vengrų fechtavimo tradicijų, bei naujausias tarptautines tendencijas. Taip pat buvo aptarti fechtuotojų fizinio ir psichologinio pasirengimo ypatumai, treneriai individualiai dirbo su sportininkais, tobulino individualaus treniravimo metodus.

Olimpinis solidarumas yra Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) programa, skirta sportininkų meistriškumo, trenerių, sporto administratorių kvalifikacijos kėlimui bei olimpinių idealų sklaidai. Programa įgyvendinama kartu su nacionaliniais olimpiniais komitetais.

fechtavimo kursai 1 of 18
fechtavimo kursai 9 of 18
fechtavimo kursai 7 of 18
fechtavimo kursai 18 of 18
fechtavimo kursai 5 of 18


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas