2016 / 05 / 16

Posėdžiavo Lietuvos sporto prezidentų taryba

Pirmadienį į posėdį susirinko Lietuvos sporto prezidentų tarybos nariai. Taryba aptarė gegužės 12 d. vykusį Lietuvos nevyriausybinių sporto organizacijų forumą ir patvirtino forume vienbalsiai priimtą rezoliuciją „Dėl nevyriausybinio sporto plėtotės Lietuvoje ir savireguliacijos“.

Lietuvos skėtinių sporto organizacijų prezidentai sudarė rezoliucijos įgyvendinimo veiksmų planą ir aptarė pasiruošimą LR Seimo nutarimu 2017 m. paskelbtiems Lietuvos sporto metams.

2015 m. įsteigta Lietuvos prezidentų taryba jungia 9 skėtines Lietuvos sporto asociacijas, kurios vienija beveik visas visuomenines Lietuvos sporto organizacijas.

Toliau pateikiama naujausia Lietuvos sporto forume priimtos rezoliucijos redakcija.

 

LIETUVOS NEVYRIAUSYBINIŲ SPORTO ORGANIZACIJŲ FORUMAS

R E Z O L I U C I J A

DĖL NEVYRIAUSYBINIO SPORTO PLĖTOTĖS LIETUVOJE IR SAVIREGULIACIJOS

 

2016 m. gegužės 12 d.

Vilnius

Kūno kultūra ir sportas – reikšminga ugdymo proceso dalis, padedanti išugdyti darnią ir visavertę asmenybę. Įdiegę fizinio aktyvumo poreikį dar jaunystėje, išugdysime sveikus, fiziškai stiprius, pasirengusius gyvenimui jaunuolius. Šiuolaikinėje visuomenėje kūno kultūra ir sportas visiems turėtų tapti neatsiejama žmogaus gyvenimo dalimi, todėl skatinama neformali sportinė veikla, vykdomos vaikų vasaros užimtumo programos, plėtojama sporto klubų veikla, taip pat atrenkami gabūs vaikai ir rengiami didžiajam sportui. Didelio meistriškumo sportininkai – tai patikimas ir taikus būdas paskelbti pasauliui apie savo šalį, garsinti jos vardą pasaulyje.

Nevyriausybinės sporto organizacijos sutaria dėl svarbiausių sporto plėtotės bei savireguliacijos Lietuvoje krypčių ir principų bei reikalingų finansinių išteklių sporto sistemai skyrimo ir  įsipareigoja laikytis šių nuostatų:

1. Įgyvendinti nevyriausybinių sporto organizacijų lyderystę Lietuvos sporto sistemoje.

2. Įgyvendinti sporto savireguliacijos principą, skatinti lyderystei nevyriausybines sporto organizacijas plėtojant sveikųjų ir neįgaliųjų asmenų sveikatinamąjį fizinį aktyvumą, didelio meistriškumo sveikųjų ir neįgaliųjų sportininkų rengimą bei plečiant įvairaus lygio sporto varžybas.

3. Pasiekti, kad rengiami Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo bei Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymo projektai ir kiti reikalingi teisės aktų projektai būtų suderinti su Lietuvos sporto prezidentų taryba ir nevyriausybinėmis sporto organizacijomis.

4. Perimti gerąją Europos valstybių patirtį plėtojant nevyriausybinių sporto organizacijų veiklą, savireguliaciją ir lyderystę.Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas