2014 / 02 / 08

Pirmas blynas - neprisvilo

„Yra buvę ir blogiau, tad liūdėti nėra ko“, - po pirmo gyvenime pasirodymo olimpinėse žaidynėse sakė biatlonininkas Tomas Kaukėnas. Tada jis dar nežinojo, jog liūdėti išties nėra ko – 23 metų lietuvis tarp 87 sportininkų 10 km sprinte užėmė 48-ąją vietą ir pateko į pirmadienį vyksiančias Sočio žaidynių 12,5 km persekiojimo lenktynes.

Olimpinių žaidynių debiutantas distanciją įveikė per 26 min. 26,2 sek. Šaudydamas atsigulęs jis pataikė visus šūvius, o stovint du lietuvio šūviai buvo netaiklūs, todėl jam teko apsukti du baudos ratus po 150 metrų.

Iš biatlono ir slidinėjimo centro „Laura“ tribūnos T.Kaukėno ir kitų sprinto dalyvių pasirodymą matė ne tik Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius, bet ir Rusijos vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas. Jo apsaugininkai mandagiai, bet ryžtingai praskynė kelią vienam svarbiausių šalies asmenų į tribūną.

Socis tribunoje vadai crop

VIP žiūrovų tribūna

Sausakimšai tribūnas užpildę žiūrovai išvydo 40 metų norvego Ole Einaro Bjoerndaleno triumfą. Septintą olimpinį aukso medalį pe karjerą iškovojęs atletas distanciją įveikė per 24 min. 33,5 sek., nors ir suko vieną baudos ratą. Sidabrą iškovojo austras Dominikas Landertingeris (atsiliko 1,3 sek.), bronzą – čekas Jaroslavas Soukopas (5,7 sek.). Šie du sportininkai šaudė be klaidų.

Socis kaukenas sprintas

Kaip nuotaika?, - po finišo Lietuvos žurnalistai paklausė T.Kaukėno.

Gera. Jau gera. Finišavęs šiek tiek nusivyliau, bet pagalvojau, kad nėra ko prarasti. Ne pats blogiausias rezultatas. Du kartus stov4damas nepataikiau, bet būdavo ir blogiau. Tikėjausi viską pataikyti ir galvojau, kad pataikysiu, bet taip atsitiko, nieko nepakeisiu.

Ar jaudulys prieš startą buvo?

Buvo, nes visą dieną reikėjo laukti. Minčių labai daug visokių. Kartais užmiršdavau viską ir kita veikla užsiimdavau. Kažkiek jaudinausi – nekasdienės varžybos.

Man ši trasa labai sunki, nes labai ilgi pakilimai. Dar nesu toks stiprus.

Prieš olimpiadą sakei, kad svarbiausia – nepadaryti šiurkščių klaidų. Ar nepadarei?

Buvo šaudant stovint. Šiek tiek neteisingai atsistojau. Jaučiau, kad ne taip stoviu, kaip visąlaik, bet vis tiek šaudžiau ir iš pradžių pataikiau. Jei pirmo būčiau nepatakęs, būčiau pakeitęs stovėseną. Šaudžiau toliau ir paskutinį šūvį atidėjau ir tikėjausi pataikyti, bet todėl, kad nepatogiai stovėjau, prašoviau. Sugaišau daug laiko, o vis. Tai buvo didžiausia klaida. O visur kitur viskas neblogai.

Marius GrinbergasPartneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas