2017 / 07 / 24

Pirmą festivalio dieną – dvi krepšininkų pergalės

Pirmoji Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio varžybų diena džiugino jaunųjų Lietuvos krepšininkų pergalėmis. Merginos 57:55 įveikė čekes, o vaikinai 73:49 nugalėjo estus.

Lietuva – Čekija (merginos)

Gausaus Lietuvos delegacijos palaikymo pirmadienį susilaukė krepšininkės, rungtyniaujančios Szechenyi Istvano universiteto salėje, esančioje visai šalia sportininkų kaimelio. Merginas palaikyti atvyko LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, tarp žiūrovų buvo galima išvysti praeityje garsų krepšininką, Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalininką Arūną Visocką, kurios dukra Simona žaidžia jaunimo rinktinėje.

Pirmosios festivalio rungtynės pasižymėjo nervinga lygia kova, abi pusės darė daugybę klaidų, o pirmasis kėlinys baigėsi 13:13. Vos prasidėjus antram kėliniui, lietuvės spurtavo ir greitai įgijo 6 taškų pranašumą, kurį vėliau pavyko dar padidinti ir išlaikyti antro ir trečio kėlinių metu.

Komandą į priekį tempė kapitonė Saulė Kaupytė, jau iki didžiosios pertraukos įmetusi 13 taškų. Nepaisant to, kad lietuvių pranašumas trečiame kėlinyje siekė 11 taškų, varžovės neketino lengvai sudėti ginklų ir ketvirtame kėlinyje sparčiai mažino skirtumą. Likus 2 min. iki varžybų pabaigos, rezultatas tapo lygus 53:53.

Mūsiškių situaciją pagerino varžovių gauta techninė pražanga – įmetus vieną baudą ir pataikius dvitaškį, pavyko atsiplėšti 56:53. Čekėms atsakius taikliu dvitaškiu, komandas skyrė tik vienas taškas – 56:55. Varžovėms prasižengus, mūsiškės įmetė vieną baudą iš dviejų, Čekijos krepšininkė savo metimo nepataikė ir Lietuvos rinktinė 57:55 emocingai šventė pirmąją pergalę olimpiniame festivalyje.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius, komandos lyderėmis išskyręs Saulę Kaupytę ir Brigitą Sinickaitę, kalbėjo: „Merginos dar tik mokosi laimėti – viena tokia pergalė joms vertingesnė nei daugybė treniruočių. Aukštas varžybų lygis, startinis jaudulys lėmė, kad padarėme netoli 30 klaidų – todėl ir pergalė iškovota taip sunkiai“.

Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila pabrėžė, kad vos prieš metus lietuvės tai pačiai Čekijos rinktinei pralaimėjo net 30 taškų, tad merginų progresas akivaizdus.

Lietuvos rinktinė: Saulė Kaupytė 19, Brigita Sinickaitė 12, Agnesė Garčinskaitė 8, Justina Miknaitė 6.

Čekijos rinktinė: Anna Patorkova 13, Anna Merhautova 11, Petra Malikova, Tereza Poganyova po 7.

Antradienį 12.15 vietos laiku Lietuvos krepšininkių laukia rungtynės su Vokietijos komanda. Rungtynes gyvai galima stebėti http://gyor2017.hu/livestream

VEE 4960

Lietuva – Estija (vaikinai)

Jaunieji Lietuvos krepšininkai pirmąsias grupės rungtynes žaidė su Estijos rinktine. Sunkiai startavę ir pirmame kėlinyje nusileidę estams 15:23, antrajame mūsiškiai priartėjo 25:24. Tuo metu dėl liūties teko 20-čiai minučių sustabdyti varžybas, nes pro salės stogą sunkėsi vanduo. Grįžus po priverstinės pertraukos, lietuviai įsibėgėjo ir į didžiąją pertrauką išėjo esant rezultatui 30:26. Vėliau skirtumas tik didėjo, ketvirtajame kėlinyje jis buvo pasiekęs net 27 taškus, o rungtynes lietuviai laimėjo 73:49.

„Sunkią rungtynių pradžią lėmė koncentracijos trūkumas, galbūt įtakos turėjo ir vėlyvas grįžimas iš festivalio atidarymo vakar. Po pertraukėlės pavyko pakeisti žaidimo braižą ir atsiplėšti. Išskirti nenorėčiau nė vieno žaidėjo – laimėjo visa komanda“, - po rungtynių  teigė Lietuvos komandos vyr. treneris Edvinas Justa.

„Šioje jaunimo rinktinėje yra vaikinų, kurie turi visus duomenis ir galimybes ateityje žaisti nacionalinėje vyrų rinktinėje, kuriais jau dabar domisi užsienio klubai“, - pabrėžė Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris R. Radvila.

Lietuvos rinktinė: Laurynas Vaištaras 16, Lukas Kreišmontas 12, Adas Šimonis 10, Erikas Jermolajevas 9.

Estijos rinktinė: Kaspar Lootus 9,  Leemet Loik 9, Kerr Kriisa 9, Joonas Riismaa 8.

Antradienį 16.45 val. vietos laiku lietuviai antrose grupės rungtynėse susitiks su festivalio šeimininkais vengrais.