2015 / 05 / 12

Pasirengimas Europos žaidynėms vyksta planingai

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete aptartas pasirengimas pirmosioms Europos žaidynėms, kurios birželio 12-28 d. vyks Azerbaidžano sostinėje Baku. Pasitarime dalyvavo sporto federacijų atstovai ir treneriai. Misijos vadovas Einius Petkus pristatė Lietuvos delegaciją, kurioje – 72 atletai. Dauguma jų – taip pat ir olimpinės rinktinės kandidatai. Iš 20 Europos žaidynių sporto šakų Lietuvos sportininkai varžysis 15-oje. 10-ies sporto šakų rezultatai turės įtakos atrankai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Šaudymo, triatlono ir stalo teniso nugalėtojai gaus tiesioginius olimpinius kelialapius. Delegacijos sąrašas bus patvirtintas gegužės 21 d. vyksiančiame LTOK vykdomojo komiteto posėdyje. 

Sporto šaka Sportininkų skaičius
Vyrai Moterys
Plaukimas 3 6
Šuoliai į vandenį 1 2
Krepšinis 3x3 4 4
Boksas  6 1
B/k irklavimas  6 1
Dviračių sportas  4 3
Gimnastika  1 1
Sambo 1 1
Tinklinis (paplūdimio) - 2
Imtynės  9 2
Stalo tenisas  - 1
Triatlonas  1 -
Badmintonas  3 2
Šaudymas  2 -
Dziudo 2 2
Šaudymas iš lanko - 1

Daugiausiai pergalių Europos žaidynėse tikisi Baidarių ir kanojų irklavimo bei Bokso federacijos. Baidarių/kanojų irklavimo komandos vadovas Egidijus Balčiūnas tikisi 4 medalių. Bokso federacijos generalinis sekretorius Antanas Arėška taip pat laukia 4 apdovanojimų.

Krepšinio treneris Mindaugas Budzinauskas pabrėžė, kad vyrų ir moterų rinktinės yra skirtingo pajėgumo. Vyrų rinktinė patyrusi 3x3 turnyruose, yra subrendusi pergalėms, o moterys tik pradėjo rungtyniauti ir, nors laimėjo atrankos turnyrą, Europos žaidynėse jų tikslas – pusfinalis.

Badmintono treneris Juozas Špelveris pasidžiaugė sėkmingu atrankos etapu ir padėkojo LTOK sporto direkcijai už papildomas vietas žaidynėse. Anot trenerio, tai didelė motyvacija jauniems badmintonininkams, kurie žaidynėse dalyvaus kartu su olimpiečiais Kęstučiu Navicku ir Akvile Stapušaityte.

Plaukimo treneris Gintautas Bartkus pasakojo, kad jaunieji plaukikai šiuo metu stovyklauja ir treniruojasi Elektrėnuose. Treneris tikisi, kad Andrius Šidlauskas ir Paulius Grigaliūnas pateks į finalus.

Baku posedis small

Visų kitų sporto šakų atstovai patvirtino, kad pasirengimas vyksta pagal planą. Nerimą dėl Rūtos Aksionovos rankos traumos išreiškė sambo federacijos prezidentas Eduardas Rudas. Gydytojų teigimu, sportininkė pasveiks ir žaidynėse galės dalyvauti.

Visų žaidynių metu Baku dirbs medikų brigada, kuri padės jei sportininkai patirs traumas. Komandos taip pat turės gydytojus, kurie atvyks ir išvyks kartu su sportininkais. LTOK paskyrė biudžetą žaidynių metu reikalingiems vaistams ir sportininkų atsigavimo priemonėms.

Misijos vadovas informavo, kad LTOK jau užsakė ir apmokėjo lėktuvo bilietus, paskyrė lėšas sportininkų pasirengimui pagal federacijų įvardintus poreikius. Nuo gegužės 25 d. delegacijos nariams bus išdalinta rinktinės apranga, kurią gamina LTOK remianti bendrovė „Audimas“.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas