2019 / 09 / 30

Olimpinį normatyvą įvykdė ir burlentininkas

18 – tiek pavardžių šiuo metu yra Lietuvos sportininkų, iškovojusių teisę varžytis 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse, sąraše. Daugiausiai, net 11, atstovauja vandens sporto šakas. Per pastarąjį mėnesį šeši iš jų Lietuvai laimėjo keturis olimpinius kelialapius.

Rugsėjo pradžioje iš Austrijoje vykusio pasaulio irklavimo čempionato mūsų sportininkai Lietuvai parvežė kelialapius į Tokiją trijose valčių klasėse. Tai padarė ketvirtą vietą užėmęs vienvietininkas Mindaugas Griškonis, 9-oje vietoje su porine dviviete finišavusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė bei 11-likti buvę taip pat porinę dvivietę valtį irkluojantys Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius.

Savo trečiajam startui svarbiausiame pasaulio sporto renginyje jau gali ruoštis ir burlentininkas Juozas Bernotas. Kelialapį 30-metis iškovojo sekmadienį pasibaigusiame pasaulio čempionate – RS:X burlenčių klasėje varžęsis lietuvis galutinėje rikiuotėje finišavo 33-ias, tačiau to pakako, kad iš Italijos parsivežtų vieną iš aštuonių bilietų į Tokiją.

Olimpinės žaidynės tekančios saulės šalyje vyks liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis. Tiesa, softbolo ir moterų futbolo turnyrai prasidės dviem dienomis anksčiau nei bus įžiebta olimpinė ugnis, o irklavimo ir šaudymo iš lanko varžybos startuos atidarymo ceremonijos dieną. Japonijos sostinėje varžysis 33 sporto šakų atstovai, kurie išsidalins 339 medalių komplektus.

Lietuvos sportininkai, iškovoję teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse:

Živilė Vaiciukevičiūtė – lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas
Diana Zagainova – lengvoji atletika, trišuolis
Andrius Gudžius – lengvoji atletika, disko metimas
Danas Rapšys – plaukimas, 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi bei 200 m kompleksiniu būdu
Andrius Šidlauskas – plaukimas, 100 m krūtine
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – šiuolaikinė penkiakovė
Viktorija Andrulytė – buriavimas, „Laser Radial“ klasė
Edis Matusevičius – lengvoji atletika, ieties metimas
Lietuvos vyrų komanda (D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis, Deividas Margevičius) – plaukimas, 4x100 m kompleksinė estafetė
Justinas Kinderis – šiuolaikinė penkiakovė
Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – šiuolaikinė penkiakovė
Mindaugas Griškonis – irklavimas, vienvietė valtis
Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius – irklavimas, porinė dvivietė valtis
Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė – irklavimas, porinė dvivietė valtis
Juozas Bernotas – burlenčių sportas, RS:X klasėPartneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas