2017 / 12 / 15

Olimpinės rinktinės trenerių, medikų kursai

Gruodžio 13-15 d. Druskininkuose, sveikatingumo ir poilsio centre „AQUA“, vyko Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkų, trenerių, medikų, vadybininkų bei sporto federacijų generalinių sekretorių kursai. Juos finansavo LTOK ir Tarptautinio olimpinio komiteto Olimpinis solidarumas.

Pirmąją kursų dieną tarėsi, diskutavo Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų gydytojai, kineziterapeutai ir masažuotojai. 

Didelis dėmesys skirtas sporto medicinos naujovėms, apie kurias informavo LTOK lėšomis įvairiuose užsienio kursuose bei konferencijose dalyvavę medikai.

Šiaulių sporto medicinos centro gydytojas Paulius Petraitis pasidalino įžvalgomis iš Turkijoje vykusių Tarptautinio olimpinio komiteto sporto medicinos kursų, kuriuose patirties sėmėsi drauge su Lietuvos olimpinio sporto centro kineziterapeutu Mantvydu Šilkūnu. Tai buvo pirmoji tokia jaunųjų medikų patirtis užsienyje.

Kauno medicinos sporto centro direktorė Alma Kajėnienė supažindino su skirtinga Europos šalių patirtimi, atliekant sportininkų sveikatos profilaktinius patikrinimus.

Kolegų pasisakymus apibendrino Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas. Jis kalbėjo apie medikų vietą dabartinėje šalies sporto pertvarkoje.

Apie praėjusį sezoną, 2017-ųjų pergales ir neišsipildžiusias svajones, apie ateities planus ir siekius Tokijo olimpinėse žaidynėse 2020-aisiais pasakojo olimpinių sporto šakų vyriausieji treneriai.

Beveik visi kalbėjusieji reiškė susirūpinimą Sporto metais šalyje vykdoma sunkiai suprantama sporto pertvarka, gailėjo naikinamo Lietuvos olimpinio sporto centro, su atleidimo lapeliais paleidžiamų centre dirbusių medikų ir trenerių. Nemažai gerų žodžių buvo pasakyta Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, ypač už finansinę paramą jauniesiems sportininkams.

Nepaisant kai kurių pesimistinių nuotaikų, optimizmo vis dėlto irgi netrūko. Tokijo olimpinėse žaidynėse 2020-aisiais dar bus kam atstovauti Lietuvai. Pačiame jėgų žydėjime bus šiemet Lietuvą garsinę atletai, be to, anot kalbėjusiųjų, auga talentinga pamaina.

Druskininkuose pasisakę mokslininkai LSU profesorius Sigitas Kamandulis bei LEU profesorė Rūta Dadelienė informavo apie Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų testavimą, džiaugėsi, kad lieka vis mažiau sportininkų, dėl kokių nors priežasčių vengiančių mokslininkų patarimų. Abiem laboratorijom LTOK padėjo įsigyti svarbių įrengimų. Jau mažai beliko abejojančių, kad mokslas padeda sportui. Su mokslininkais tariasi, į jų pastabas įsiklauso ir sportininkai, ir treneriai.

Apie miestų, rajonų savivaldybių indėlį, rengiant sportininkus olimpinėms žaidynėms kalbėjo Savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidentas Albinas Grabnickas. Jis dar sykį atkreipė dėmesį į tai, kad savivaldybės organizuoja ne tik žmonių poilsį, sporto šventes, bet nemažai prisideda ir prie į meistriškumo aukštumas kopiančių sportininkų rengimo, skiria lėšas didžiajam sportui.

LTOK olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pateikė informaciją apie pirmąją Lietuvos sporto specialistų pažintinę kelionę į Tokiją. Supažindino su sporto bazėmis, olimpiniu kaimeliu, papasakojo apie daugiamilijoninio miesto ypatumus. Ir svarbiausia, atkreipė dėmesį į tai, kad Tokijo žaidynėse bus daugiau rungčių, sportininkai kovos dėl daugiau medalių komplektų, bet sumažės pačių sportininkų. O tai reiškia, kad padidės konkurencija per  olimpines atrankas bei pačiose žaidynėse.

E.Petkus, apibendrindamas visus pasisakymus teigė, kad džiugu, jog geriausi mūsų šalies sporto specialistai pasitarė, pasidalino patyrimu, išsakė skaudulius.  Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas