2018 / 03 / 28

„Olimpinėje panoramoje“ – pavasario nuotaikos

Pasirodė LTOK žurnalo „Olimpinė panorama“ kovo mėn. numeris. Jame dar prisimenamos Pjončango žiemos olimpinės žaidynės, bet dominuoja jau vasaros sporto šakos.

Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas pasakoja apie savo sporto šakos padėtį Lietuvoje. Situacija nėra bloga: nors žmonių Lietuvoje mažėja, bet šios sporto šakos atstovų – ne. Gal net atvirkščiai – daugėja mėgėjų, daugėja žirgynų. Skaičiuojant mėgėjus ir profesionalus – visus tuos, kurie ateina į žirgynus, susidaro apie 1700 šios sporto šakos entuziastų.

Rašoma apie geriausių treko dviratininkų kovas pasaulio čempionate Nyderlandų mieste Apeldorne. Jame dalyvavo per 360 sportininkų iš 40 šalių. Lietuvai atstovavo penki dviratininkai su Simona Krupeckaite priešakyje. Lietuvos treko karalienė paskutinę penktąją varžybų dieną pasipuošė medaliu – keirino rungtyje iškovota bronza. Dabar Simonos kolekcijoje jau 13 pasaulio čempionatų apdovanojimų: 2 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

Šiame numeryje yra net du straipsniai apie šeimyninius – sesers ir brolio sportinius duetus. Donatas Motiejūnas – jau garsus krepšininkas, o jo 17-metė sesuo Kotryna kopia į aukštumas tinklinio aikštelėje. Garsi mūsų šalyje ir sportiška Morauskų šeimyna: Modesta Justė svajoja apie olimpinį kelialapį 400 m bėgimo distancijoje, o broliui Motiejui snieglenčių sporte siekti meistriškumo padeda ir tėtis Artūras. Visa šeima – žiemos ir vasaros ekstremalaus sporto entuziastai.

Žurnale nemažai vietos skiriama olimpinio švietimo temoms. Pasakojama apie Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusį Olimpinio švietimo forumą, kuriame septyni pranešėjai iš Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos ir Lietuvos dalijosi patirtimi, skatinančia atsikratyti stereotipų, o į skirtumus pažvelgti kaip į vienijimo galimybę pasitelkus sportą. Pagrindinė renginio tema – „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu. Informuojama apie Mažųjų sporto žaidynes. Švietimo temoms galima priskirti ir ataskaitą iš Lietuvos olimpinės akademijos suvažiavimo.   

Kaip įprasta, spausdintą žurnalo versiją rasite:

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete,

Kūno kultūros ir sporto departamente,

Lietuvos olimpinio sporto centre,

Lietuvos olimpinėje akademijoje,

Olimpiečių asociacijoje,

sporto klubuose „Impuls“,

Lazdynų baseine,

SEB arenoje,

„Sportima“ arenoje,

prekybos centre „Ozas" esančiame sporto klube „VS-Fitness“.

Sporto muziejuje Kaune ir kitur.

Elektroninę žurnalo versiją rasite čia

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas