2015 / 05 / 29

Olimpinėje dienoje - LMŽ tinklinio finalai

Sparčiai Lietuvoje populiarėjanti sporto šaka tinklinis atkeliaus į „Olimpinės dienos“ renginius Kaune. Jau birželio 6-7 dienomis laikinojoje sostinėje dėl nugalėtojų vardų varžysis Lietuvos mokyklų žaidynių vaikinų ir merginų komandos. Sausio mėnesį sezoną pradėjusios komandos sužaidė daugybę rungtynių ir iki nugalėtojų vardų liko vos vienas žingsnis.

Merginų tinklinio turnyre, kuriame dalyvavo septyniolikos metų ir jaunesnės žaidėjos, sezoną pradėjo 33 komandos. Tačiau Kaune dėl medalių varžysis tik keturios: Jonavos Senamiesčio gimnazija, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija ir Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija.

„Turime ambicijų nugalėti, norime būti pirmos“, - sakė Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos tinklininkės. – Nors esame iš nedidelio miesto, tačiau norime įrodyti, jog galime sėkmingai kautis su daug didesnių miestų varžovėmis. Kovosime iš visų jėgų, mes pasiruošusios“. 

Vaikinų tinklinio turnyre, kuriame taip pat kaunasi septyniolikmečiai ir jaunesni tinklininkai, sezoną pradėjo 32 komandos. Kaune dėl nugalėtojų vardų rungsis keturios: Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija.

„Džiugu, kad tiek merginų, tiek vaikinų finaluose dalyvaus Šilalės rajono Kvėdarnos gimnazistai“, - teigė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė Gintarė Juškevičiūtė. –„Kvėdarnoje gyvena mažiau nei 2 000 gyventojų, todėl smagu, kad finalo ketverto varžybose dalyvaus net dvi komandos“.

Lietuvos mokyklų žaidynių finaluose komandos sužais vieno rato sistema. Tai reiškia, kad visos komandos su visomis sužais po vieną kartą. Daugiausiai pergalių iškovojusios komandos taps čempionėmis.

Lietuvos mokyklų žaidynėse tinklininkai sezoną pradėjo jau sausio mėnesį. Pirmajame etape visi moksleiviai varžosi savo regionuose. Geriausiai pasirodžiusios komandos pateko į savivaldybių etapą, kuriame varžėsi su kitų mokyklų atstovais dėl teisės dalyvauti zoninėse varžybose. Zoninių varžybų etape dalyviai ir komandos teritoriniu principu buvo suskirstomi į pogrupius, po 1-2 geriausias šio etapo komandas ar dalyvius iš kiekvieno pogrupio pateko į tarpzonines varžybas. Tarpzoninėse varžybose atrenkamos geriausios Lietuvos mokyklų komandos, kurios gauna teisę dalyvauti finalinėse varžybose.

Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Dešimtąjį jubiliejų švenčiančiose varžybose dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 59 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 21 sporto šaka, taip kiekvienas mokinys skatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungė daugiau negu 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.

Lietuvos mokyklų žaidynės skatina sporto ir kūno kultūros svarbą, kiekvienam mokiniui sudaro sąlygas sportuoti, per sportą ugdo atsakingą ir pilietišką žmogų ir taip kuria aktyvią ir laimingą visuomenę.

Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, remia Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir bendrovė MAXIMA LT, o projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės bei mokyklos.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas