2015 / 05 / 21

Nuo Baku iki Pjongčango

Ketvirtadienį įvyko eilinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis.

Posėdį pradėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiutė, apžvelgdama Tarptautinio olimpinio komiteto vadovų seminarą, vykusį balandžio 26-30 d. Varšuvoje, „Europos sporto vakarą“, kuris gegužės 6-7 d. buvo surengtas Briuselyje ir gegužės 13-17 d. Antalijoje vykusį Europos olimpinių komitetų (EOC) Vykdomojo komiteto posėdį, Generalinės asamblėjos sesiją bei Rio de Žaneiro žaidynių misijų vadovams skirtą seminarą. Pagrindinis EOC asamblėjoje svarstytas klausimas – būsimų Europos žaidynių vieta. Nuspręsta, kad antrosios Europos žaidynės vyks Olandijoje. Asamblėjos metu taip pat buvo apdovanoti geriausiai pirmųjų Europos žaidynių šimtadienį paminėję olimpiniai komitetai. Pirmosios vietos apdovanojimas skirtas Portugalijos olimpiniam komitetui, o antrosios – LTOK.

LTOK viceprezidentas Bronislovas Vasiliauskas ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys pristatė žiemos olimpinių žaidynių „Pjongčangas 2018“ programos projektą ir sportininkų atrankos kriterijus. V. Vainio teigimu, didžioji lėšų dalis bus skiriama ne  tiems sportininkams, kurie gali tik sudalyvauti žaidynėse, bet tiems, kurie gali pasiekti gerų rezultatų, todėl kriterijai sugriežtinti. KKSD atstovo teigimu sporto federacijos turėtų savo resursus nukreipti  į olimpinę pamainą, o geriausius sportininkus finansuos LTOK ir KKSD. Dar viena naujovė programoje - į pamainą pateks sportininkai iki 24 m. amžiaus. Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas Egidijus Balčiūnas pristatė žiemos sporto šakų atletų rezultatus bei aptarė pasirengimo planų vykdymą. Po diskusijos Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinės pamainos sportininkų atrankos kriterijai 2015-2016 m. sezonui buvo patvirtinti su išimtimi – prireikus, specialiai sudaryta komisija svarstys sportininko įtraukimą į olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą, jei rezultatai neatitiks patvirtintų kriterijų.

LTOK Olimpinio sporto direkcijos referentė Vida Vencienė informavo apie pasirengimą 2016-ųjų jaunimo žiemos olimpinėms žaidynėms Lilehameryje. Žaidynėse dalyvaus 14-18 m. sportininkai. Sporto šakų federacijos yra informuotos apie jaunųjų sportininkų atrankos procesą ir jau parengė kandidatų sąrašus. Lietuvos sportininkams planuojami 6-7 kelialapiai. 2016-ųjų žaidynių naujovė – individuali ledo ritulio rungtis. Lietuvai žaidynių organizatoriai suteikė svarbią privilegiją – Lilehameryje turėsime jaunąjį ambasadorių. LTOK šioms atsakingoms pareigoms pateikė kalnų slidininko Aivaro Tumo kandidatūrą.

LTOK olimpinio sporto direkcijos direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus pristatė į Europos žaidynes vykstančią Lietuvos delegaciją. Rinktinėje 72 sportininkai ir 30 trenerių. Didžioji dalis atletų yra ir olimpinės rinktinės kandidatai. Į pirmąsias Europos žaidynes Azerbaidžano sostinėje Baku taip pat vyks įvairių sporto šakų specialistai ir medikai. Vykdomasis komitetas rinktinės sąrašą patvirtino. Rinktinės sąrašą galite parsisiųsti čia

E. Petkus taip pat pasidalino informacija apie liepos 26 – rugpjūčio 1 d. Tbilisyje vyksiantį 13-ąjį Europos jaunimo olimpinį festivalį. Lietuva Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvaus 12-ą kartą. Tbilisyje pirmą kartą varžysis net 50-ies šalių atstovai. Daugiau nei 2600 13-18 m. amžiaus atletų rungsis 9-iose sporto šakose. Festivaliui ruošiama 11 varžybų arenų, 5 sporto bazės ir sportininkų kaimelis. Dauguma sporto arenų statomos specialiai festivaliui. Organizatoriai garantuoja, kad statybos bus baigtos laiku.

Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas pasakojo, kaip vyksta pasiruošimas Olimpinei dienai, kuri birželio 7 d. vyks Kaune. Tai bus didžiausia iki šiol LTOK organizuota Olimpinė diena, pritrauksianti apie 3000 dalyvių. Renginyje prisistatys sporto federacijos (šiemet jų aktyvumas net 4 kartus didesnis nei pernai), vyks Olimpiniai bėgimai ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai. Šventę dalinai finansuoja ir prie organizavimo prisideda Kauno savivaldybė. Šventės programa, trasos ir registracija į bėgimus jau paskelbtos svetainėje lteam.lt.

LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino mandatų komisijos nutarimą Rūtą Meilutytę skirti Generalinės Asamblėjos nare ir nutarė asociaciją „Lietuvos ledo ritulys“ pripažinti kaip vienintelę sporto organizaciją, koordinuojančią ledo ritulio sporto šaką Lietuvoje.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas