2014 / 09 / 02

Naujos sporto vidurinės mokyklos

Iškilmės Panevėžyje

Po 25 metų Lietuvoje vėl pradėjo veikti dvi naujos sporto vidurinės mokyklos, rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – jos iškilmingai atidarytos Panevėžyje ir Šiauliuose. Tai  premjero, didelio sporto entuziasto Algirdo Butkevičiaus iniciatyva.

Panevėžio sporto vidurinėje mokykloje mokysis 172 būsimieji olimpiečiai, kurie lankys 13 sporto šakų pratybas, o Šiauliuose – 197 moksleiviai, kurie tobulės 15 sporto šakų.

Atidarymo iškilmėse dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičiaus, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Seimo nariai, Šiaulių ir Panevėžio merai.

Kaip teigė LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė, nuo šiandienos Panevėžys ir Šiauliai taps dar sportiškesniais miestais, nes atidarytos naujos sporto vidurinės mokyklos, kuriose bus suteikta galimybė mokytis ir sportuoti.

„Sportas – tai ne tik raumenys, medaliai ir pasiekimai. Sportas išmoko siekti tikslo, ugdo valią, o tai labai praverčia gyvenime“, - sakė D. Gudzinevičiūtė. Neseniai sugrįžusi iš Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių LTOK vadovė Panevėžio sporto vidurinės mokyklos direktorei Jūratei Pauliukienei įteikė žaidynių talismaną.

Pasak A. Butkevičiaus, Vyriausybės plane iš viso yra numatytos penkios sporto vidurinės mokyklos. Panevėžyje ir Šiauliuose jos jau atidarytos, viena tokio profilio mokykla numatyta Marijampolės regione, o dėl kitų dviejų kol kas vyksta diskusija. Jos, galbūt, bus atidarytos Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje.

„Vyriausybė naujoms sporto vidurinėms mokykloms skirs didesnes lėšos, nei kitoms mokykloms - yra numatytos papildomos lėšos maitinimosi, sportiniam inventoriui ir aprangai įsigyti, treniruočių stovykloms. Dalį lėšų (daugiau kaip 550 tūkst. Lt) papildomai metams skirs ir Kūno kultūros ir sporto departamentas“, - sakė A. Butkevičius.       Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas