2018 / 09 / 25

Moksleiviams kvadrato iššūkį metė žvaigždės

Artėjant naujiems Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) startams praėjusio sezono kvadrato varžybų čempionams iš Marijampolės iššūkį metė žinomi sportininkai ir pramogų pasaulio atstovai.

Kvadratas – viena populiariausių sporto šakų pasirinkimų mokyklų žaidynėse. Varžybos vyksta tarp merginų ir vaikinų atskirai bei mišriose komandose, tarp miesto ir kaimo vietovių mokyklų.

2017-2018 metų sezono LMŽ čempionais tarp vaikinų tapę Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos moksleiviai atvyko į Vilnių, kur jiems iššūkį metė „Kažkur matytų“ komanda. 

Šios ekipos gretose gretose ant parketo lakstė olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas, irkluotojas Saulius Ritteris, šalies bėgimo rekordą šiemet pagerinęs lengvaatletis Simas Bertašius, taip pat radijo laidų vedėjai Jonas Nainys, Ignas Lelys, Timūras Augucevičius, Gedas Saročka, Petras Daunys, iš televizijos ekranų pažįstami Mindaugas Ponomariovas, Paulius Cubera, sporto komentatorius Rytis Kazlauskas, atlikėjas Tadas Juodsnukis. 

Žinomi vyrai prieš rungtynes svarstė kaip, seksis žaisti kvadratą, kurį teko išbandyti senokai, ir kokio sunkumo iššūkis laukė su septintokais ir šeštokais. Teko prisiminti ir varžybų taisykles, kurias išdėstė varžyboms teisėjavęs R. Stankevičiaus mokyklos kūno kultūros mokytojas Valentinas Kraulišas.

Po Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės sveikinimo užvirė aistringa kova. Paaiškėjo, kad įveikti vikrius septintokus bus tikrai sunku – „Kažkur matyti“ iš žaidimo krito vienas po kito. Nors pora kartų kova vyko iki paskutinio – nugalėtojas paaiškėjo dvikovoje vienas prieš vieną – moksleiviai laimėjo visas dvikovas.

Puikios nuotaikos tai nesugadino - „Kažkur matytų“ žaidėjai džiaugėsi prisimintais mokyklos laikais, o nugalėjusiems moksleiviams dar atiteko dovanos - Lietuvos mokyklų žaidynių kuprinės.

„Iš pradžių buvo sunkiau, po to įsižaidėme, bet moksleiviai buvo stipresni. Matosi, kad jie išmano savo žaidimą, yra stiprūs kaip komanda. - įspūdžiais dalijosi S. Ritteris - Labai patiko, užvaldė emocijos. Buvo tikrai smagu. Paskutinį kartą kvadratą žaidžiau dar vidurinėje mokykloje, prieš maždaug 15 metų.“

Timūras Augucevičius juokavo, kad patiko pralaimėti čempionams. „Geros emocijos iš pat ryto. Dar laikėmės neblogai, bet pamatėme kodėl jie čempionai. Dabar jau žinosime, kaip kitą kartą pralaimėti ne 0:4, bet bent jau 1:4. Matosi, kad vaikai gerai pasiruošę, turi gerą komandinę dvasią, jie vikrūs, greiti, ištvermingi ir, matosi, žino ką daro. Mums yra ko pasimokyti. Paskutinį kartą kvadratą žaidžiau galbūt devintoje klasėje“ - kalbėjo T. Augucevičius. 

Trumpą reportažą apie iššūkį galima buvo išvysti TV3 televizijos sporto žinių laidoje, o daugiau smagių akimirkų bus galima išvysti pirmoje naujo sezono Lietuvos mokyklų žaidynių televizijos laidoje per TV6.

R. Stankevičiaus pagrindinė mokykla – viena iš daugelio, jau užsiregistravusių naujam žaidynių sezonui. Registracija į varžybas pasirenkant sporto šakas baigiasi ketvirtadienį, rugsėjo 27 dieną. 

Lietuvos mokyklų žaidynių tikslas - per sportą ugdyti aktyvius, sveikus, atsakingus ir pilietiškus jaunus žmones. Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. 

Nuotraukų galerijaPartneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas