2016 / 11 / 09

Moksleiviai metė iššūkį olimpiečiams

Trečiadienį lengvosios atletikos manieže Vilniuje vykusios spaudos konferencijos metu oficialiai pristatyta nauja televizijos laida – „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Jos vedėju tapo gerai žinomas televizijos veidas Mindaugas Ponomariovas, daugeliui pažįstamas Ozzy slapyvardžiu. Vaikinas neslėpė, jog kadaise pats užsiėmė viena iš olimpinio sporto šakų – profesionaliai žaidė futbolą ir savo kolekcijoje turi ne vieną apdovanojimą.

Į naujos televizijos laidos pristatymą susirinko ir žinomi Lietuvos olimpiečiai – penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, maratono bėgikė Diana Lobačevskė ir baidarės irkluotojas Ričardas Nekriošius.

Jie priėmė moksleivių mestą iššūkį ir savo jėgas išbandė virvės traukimo rungtyje. Po įtemptos kovos pergale džiaugėsi jaunieji žaidynių dalyviai, kuriems pavyko nugalėti sporto profesionalus ir pademonstruoti savo puikų fizinį pasirengimą, sportinį azartą.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės Lietuvos mokyklų žaidynės nebūtų tokios sėkmingos be mokyklose dirbančių pedagogų pagalbos.

„Esu be galo dėkinga mokyklose dirbantiems žmonėms – pedagogams, treneriams, vadovams, kurių neblėstančio entuziazmo dėka kiekvienais metais užauga jaunieji Lietuvos mokyklų žaidynių čempionai. Tik dėl jūsų darbo šis projektas gyvuoja ne vienerius metus. Labai tikiuosi, kad nauja televizijos laida padės populiarinti fizinį aktyvumą tarp jaunimo ir suteiks daugiau motyvacijos visiems žaidynių dalyviams – tiek mokiniams, tiek pedagogams“, – sakė LTOK vadovė.

Jai antrino ir Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) viceministrė Natalija Fatkulina, atskleisdama, kad Lietuvos mokyklų žaidynės savo masiškumu aprėpia visą Lietuvą.

„Šiais metais žaidynėse dalyvauja net 2273 komandos iš visos Lietuvos, tarp jų – ir pradinės mokyklos, darželiai, o nedalyvaujančių mokyklų – vos 5 proc. Džiaugiamės ir dėkojame, kad vaikai turi tokią galimybę parodyti savo sportinį pasirengimą, skatinama domėtis sveika gyvensena. Neabejoju, kad televizijos laida prisidės prie aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimo ir tikiu, kad kitais metais neliks nei tų kelių procentų nedalyvaujančiųjų“,  – vylėsi viceministrė.

TV3 kūrybos vadovas Arvydas Rimas sakė, kad pagrindinis būsimos televizijos laidos tikslas – motyvuoti jaunus žmones savo ateitį sieti su sportu, laisvalaikiu užsiimti aktyvia veikla.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie fizinio aktyvumo skatinimo bei parodyti puikius moksleivių pasiekimus. Neabejoju, kad moksleivių tarpe galbūt pamatysime ir būsimų olimpiečių arba bent jau paskatinsime juos rinktis aktyvų gyvenimo būdą, atrasti mėgstamą sporto šaką“, –  sakė A. Rimas.

„Palaikome ir remiame daug su moksleiviais susijusių iniciatyvų, taip pat esame neabejingi sportui. Turbūt visi sutinka, kad jaunoji karta – mūsų ateitis. Tačiau pastaruoju metu vis mažiau vaikų sportuoja, o kompiuteris tampa pagrindine jų laisvalaikio praleidimo forma. Šių žaidynių rėmėjais tapome neatsitiktinai. Esu įsitikinęs, kad tai paskatins moksleivius aktyviau įsitraukti į sportines veiklas ir jos taps vaikų kasdienybe“, – tikino projekto rėmėjos „Maxima LT“ Korporacinių reikalų  departamento vadovas Rosvaldas Gorbačiovas.

Dvyliktą sezoną skaičiuojančiose žaidynėse dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Nuo lapkričio 12 dienos televizijos žiūrovai projektą galės pamatyti kiekvieną šeštadienį, 9.30 val., televizijos kanalo TV6 eteryje.

Lietuvos mokyklų žaidynes globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir LTOK.Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt Maxima logo web Wake your body TOY logo colour 2000px v02 OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web glimstedt nike l r impuls audimas 176x108px2

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas