2018 / 10 / 14

Mirė TOK narys Patrickas Baumannas

Viešėdamas Argentinoje, Buenos Airėse, kur vyksta jaunimo olimpinės žaidynės, mirė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narys, FIBA generalinis sekretorius Patrickas Baumannas. Vienam iš centrinių olimpinio judėjimo asmenybių buvo 51-eri.

Pranešama, jog P. Baumanną ištiko širdies smūgis, medikams išgelbėti jo gyvybės nepavyko.

Pagerbiant šveicarą, tris artimiausias dienas TOK būstinėje Lozanoje ir jaunimo olimpinių žaidynių kaimelyje bus iki pusės nuleistos olimpinės vėliavos.

„Tai didžiulis šokas, kuris mus sukrėtė labai stipriai. Sunkiai galime patikėti šia siaubinga žinia. Tokį kaip visada, sunkiai dirbantį vardan sporto, jį matėme dar šiandien. Mes netekome jauno ir nuoširdaus lyderio, mylėjusio sportą ir kovojusio dėl jo ateities. Mūsų mintys - su jo žmona, vaikais ir šeima“, – sakė TOK prezidentas Thomas Bachas.

Užuojautą P. Baummano šeimai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vardu reiškia LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

TOK nariu P. Baumannas buvo išrinktas 2007 metais. Jis itin aktyviai dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto veikloje, buvo Pekino (2018) olimpinių žaidynių vertinimo komisijos narys, Londono (2012) olimpinių žaidynių koordinavimo komisijos narys, Tokijo olimpinių žaidynių (2020) vertinimo komisijos narys,Tarptautinių ryšių bei Sporto ir teisės komisijų narys.

Laisvai penkiomis kalbomis kalbėjęs P. Baumannas 2009 metais buvo išrinktas į Pasaulinės sporto akademijos tarybą, buvo Tarptautinės sporto arbitražo (ICAS) tarybos narys, nuo 2010 metų ėjo Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) Vykdomojo komiteto nario pareigas.

2011 metais P. Baumannas buvo išrinktas Olimpinių tarptautinių sporto federacijų asociacijos (ASOIF) tarybos nariu ir perrinktas 2015-iais. Po metų jis buvo išrinktas Pasaulinės tarptautinių sporto federacijų asociacijos (GAISF) prezidentu, o 2017 tapo „SportAccord“ prezidentu.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas