2017 / 05 / 25

LTOK vykdomojo komiteto posėdis

2017 m. gegužės 25 d. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje vyko LTOK vykdomojo komiteto posėdis. Jo pradžioje LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė visiems nariams įteikė ką tik išleistus LTOK 2017 m. veiklos plano ir biudžeto bei LTOK 2017 – 2020 m. veiklos programos leidinius.

Prezidentė pabrėžė LTOK siekį, kad informacija apie LTOK veiklą bei biudžetą būtų prieinama kiekvienam besidominčiam. Šią informaciją galima rasti tiek specialiuose leidiniuose, tiek internetinėje www.ltok.lt svetainėje.

Posėdžio metu Daina Gudzinevičiūtė kalbėjo apie savo dalyvavimą Europos olimpinių komitetų asociacijos Vykdomojo komiteto posėdyje ir Olimpinio solidarumo seminare gegužės 17-20 d. Skopjė, Makedonijoje. LTOK prezidentė, kuri yra EOC Lyčių lygybės sporte komisijos pirmininkė, Olimpinio solidarumo seminaro nariams skaitė pranešimą apie lyčių lygybės skatinimą Lietuvoje.

LTOK olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė pranešimą apie savo  dalyvavimą Europos jaunimo olimpinio festivalio misijos vadovų seminare, vykusiame  balandžio 25-28 d. Dėre, Vengrijoje. Į seminarą atvyko 40-ies Europos šalių atstovai, kurie ne tik išklausė organizatorių ataskaitą apie pasiruošimą festivaliui, bet ir aplankė sporto bazes bei du sportininkų kaimelius ir įvertino jų būklę. Liepos mėnesį vyksiančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvaus apie 2500 jaunųjų (13-18 m.) sportininkų iš visų 50 Europos šalių. Lietuvos delegacija šiais metais bus rekordinio dydžio – į Vengriją vyks net 70 sportininkų.

Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sportininkų 2016-2017 metų sezono rezultatus pristatė  LTOK olimpinio sporto direkcijos vyr. referentė Vida Vencienė. Šis sezonas žiemos sporto atstovams buvo labai svarbus, nes jame kovota dėl kelialapių į 2018 m. Pjongčango olimpines žiemos žaidynes. V. Vencienės teigimu, Lietuvos biatlonininkai jau iškovojo 4 kelialapius, slidininkai ir kalnų slidininkai  planuoja turėti 4-5 kelialapius,  o dailiojo ir greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai dar tebesirungia atrankos varžybose.  

LTOK vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinės pamainos sportininkų, besirengiančių XXIII žiemos olimpinėms žaidynėms 2018 metais, sąrašus bei jų atrankos kriterijus 2017-2018 metų sezonui.

Greitojo čiuožimo tumpuoju taku atstovės Agnės Sereikaitės rengimo klausimą LTOK vykdomojo komiteto nariams teko aptarti išsamiau. Kilus konfliktui tarp sportininkės ir Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos dėl skirtingų požiūrių į treniruočių procesą, tiek LTOK, tiek LOSC specialistai svarstė įvairius vairiantus, kaip rasti visoms pusėms priimtiną sprendimą.

 Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas vykdomojo komiteto nariams papasakojo apie pasirengimo artėjančiai Olimpinės dienos šventei eigą. V. Vasiliauskas visiems nariams įteikė Olimpinės dienos pasus ir pakvietė atvykti į Alytų. LOF direktoriaus teigimu, renginys bus toks didelis, kad norint apeiti visą 40 hektarų užimančią šventės teritoriją ir išbandyti visas 72 rungtis, tai užtruks net 8 valandas. Pirmą kartą Olimpinę dieną transliuos TV3 televizija – bus matomos trumpos tiesioginės transliacijos iš Alytaus visą dieną ir speciali laida 19.30 val.

Lietuvos taekwondo federacijos teikimu į Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų 2016-2017 m. sezono sąrašą įtrauktas taekwondo imtynininkas Andrius Klemas kaip atitinkantis atrankos kriterijus.

LTOK vykdomasis komitetas taip pat patvirtino programos „Tokijas 2020“ rengimo darbo grupės sąrašą. Į darbo grupę, vadovaujamą LSU profesoriaus Alberto Skurvydo, įtraukti pagrindinių sportininkus rengiančių organizacijų atstovai. Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas