2017 / 05 / 20

LTOK prezidentė EOC pristatė pranešimą

2017 m. gegužės 19-20 dienomis LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) vykdomojo komiteto posėdyje ir Olimpinio solidarumo seminare Skopjėje, Makedonijoje.

Šeštadienį D. Gudzinevičiūtė, kuri yra EOC Lyčių lygybės sporte komisijos pirmininkė, Olimpinio solidarumo seminaro nariams skaitė pranešimą apie lyčių lygybės skatinimą Lietuvoje. Prezidentė pasidalino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto patirtimi, siekiant tiek vyrams, tiek moterims užtikrinti lygias teises ir galimybes sporto srityje.

D. Gudzinevičiūtė EOC Vykdomojo komiteto nariams pristatė drauge su EOC Lyčių lygybės sporte komisija paruoštą naujienlaiškį. Jo įžangoje LTOK prezidentė akcentavo, kad savo veikla komisija siekia paskatinti moteris aktyviai dalyvauti sporto organizacijų veikloje. Abiejų lyčių atstovavimas,  bendras komandinis darbas, bendradarbiavimas visuomet atveda prie produktyvesnio darbo ir geresnio rezultato, o lygios teisės ir vienodos galimybės visiems šiomis dienomis yra neginčijama vertybė.

Savo pranešime D. Gudzinevičiūtė kalbėjo apie LTOK nuveiktus darbus, skatinant lyčių lygybę sporto veikloje. Drauge su Europos lyčių lygybės institutu LTOK yra surengęs konferenciją tema „Moterys ir vyrai sporte: ar žaidžiame pagal tas pačias taisykles?“, kuriame buvo atkreiptas dėmesys į kliūtis, su kuriomis sporte susiduria moterys.

Didelis dėmesys lyčių lygybei skiriamas ir LTOK organizuojamuose olimpinio švietimo renginiuose. Pavyzdžiui, Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvaujančios komandos turi būti sudarytos iš 3 berniukų ir 3 mergaičių. Lietuvos mokyklų žaidynėse taip pat tiek vaikinai, tiek merginos turi vienodas galimybes dalyvauti norimose rungtyse.

Lietuvoje vykusiuose Olimpinio solidarumo finansuojamuose Techniniuose trenerių kursuose 36% dalyvių buvo moterys, o Sporto administratorių mokymuose – 43%. Lietuvės taip pat aktyviai įsitraukia ir į tarptautinius projektus  – SUCCESS projekte dalyvavo 8 sporto organizacijų atstovės, SCORE – trys.

Nepaisant jau nuveiktų darbų, Lietuvoje lyčių lygybės sporte srityje dar liko nemažai iššūkių. LTOK užsakytas tyrimas rodo, kad vyrai atletai Lietuvos žiniasklaidoje yra minimi 4.7 kartus dažniau nei moterys, o net 97% per televiziją transliuotų sporto renginių buvo vyrų sporto varžybos.

EOC Lyčių lygybės sporte komisijoje pranešimą skaitė ir naujai išrinkta Airijos nacionalinio olimpinio komiteto generalinė sekretorė Sarah O‘Shea.  Įdomu, kad Airija tapo pirmąja Europos šalimi, kurioje ir olimpinio komiteto prezidentės, ir generalinės sekretorės pareigas užima moterys.

EOC Lyčių lygybės sporte komisijos naujienlaiškis.

 

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas