2017 / 09 / 05

LTOK lankėsi Japonijos atstovai

Rugsėjo 5 dieną Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) lankėsi Japonijos Parlamento Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininkas Hirofumi Nakasone bei Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. H. Nakasone yra buvęs Japonijos užsienio reikalų ministras bei buvęs Švietimo ministras, dabartinis Parlamento narys.

Hirofumi Nakasone palinkėjo LTOK prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, kad į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes vyktų kuo gausesnis mūsų sportininkų būrys ir kad jie pasiektų kuo aukštesnių rezultatų. Lietuvos olimpiečiai turi unikalią galimybę šiomis žaidynėms ruoštis treniruočių stovyklose pačioje Japonijoje – LTOK su Hiracukos miestu yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį.

Susitikimo momentas

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dėkojo svečiams už šią pagalbą ir džiaugėsi šiltais abiejų šalių santykiais. Lietuva buvo viena pirmųjų šalių pasaulyje, su Japonija pasirašiusi tokį susitarimą – tikimasi, kad tai padės mūsų sportininkams kokybiškai pasirengti, aklimatizuotis.

Hirofumi Nakasone pasveikino LTOK atstovus su disko metiko Andriaus Gudžiaus iškovotu aukso medaliu pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone ir palinkėjo Lietuvos krepšinio rinktinei sėkmės Izraelyje.

Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda akcentavo, kad jų šaliai labai svarbu stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva, ypač jaunimo tarpe, tad rengiamos įvairios mainų programos. Viena jų – 2020 metais net 100 Lietuvos vaikų vyks į Tokiją, kur gyvens japonų šeimose, susipažins su šalies kultūra, o taip pat turės galimybę palaikyti mūsų šalies sportininkus vasaros olimpinėse žaidynėse.

H. Nakasone taip pat papasakojo apie Japonijos ketinimus Osakoje surengti pasaulinę parodą „Expo 2025“. Jeigu kitais metais japonams pavyks nugalėti kitus pretendentus ir iškovoti teisę surengti šią parodą, joje maloniai kviečiami apsilankyti ir lietuviai. 

43Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas