2015 / 04 / 23

Lietuvos regbio žaidėjai tobulėja PAR

Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Dovidovičius, PAR regbio federacijos mainų programos vadovas Richardas de Jageris, LTOK viceprezidentas Romualdas Bakutis

Ketvirtadienį Pietų Afrikos Respublikos regbio federacijos mainų programos vadovas p. Richardas de Jageris susitiko su LTOK viceprezidentu Romualdu Bakučiu.

Richardas de Jageris yra regbio vystymo programomis užsiimančios kompanijos RDJ Sport Development Ltd. direktorius, įvairių sporto fondų vadovas, savo karjerą paskyręs regbio populiarinimui tarptautiniu mastu.

Svečias aktyviai bendradarbiauja su regbio organizacijomis Norvegijoje, Zimbabvėje, Gruzijoje, Austrijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Lietuvoje. Jis rūpinasi, kad šalių, kuriose ši sporto šaka tampa vis populiaresnė, regbininkai turėtų galimybę tobulėti treniruodamiesi su elitiniais žaidėjais Pietų Afrikoje ir Europos šalyse, kur regbis turi gilias tradicijas (Prancūzija, Italija, Airija).

R.Bakutis svečią supažindino su LTOK veikla ir projektu LTeam. Svečias papasakojo, kaip vyksta atletų mainai ir gyrė Lietuvos sportininkus, žaidžiančius PAR. Pirmasis žaisti į PAR 2011 m. išvyko Karolis Navickas. Tai buvo gera galimybė sportininkui išgarsėti – jis jau vilkėjo ne vieno žinomo klubo marškinėlius („Sharks“, „Begle“). Mainai sėkmingai vyksta toliau. Šiuo metu PAR žaidžia trys vilniečiai, kaunietis ir šiaulietis. Svečias žaidėjus iš Lietuvos gyrė, sakė, kad jie labai darbštūs, disciplinuoti. Kaip labai perspektyvų išskyrė PAR žaidžiantį šešiolikmetį Dainių Žepnicką.

Richardas de Jageris pastebėjo, kad ne tik regbio žaidėjai, bet ir kiti Lietuvos sportininkai, kaip ir pridera krepšinio šalies žmonėms, yra labai aukšti.

„Lietuva pasaulio regbio reitinge užima 44-ąją vietą, PAR – 2-ąją. Tačiau lietuviai kur kas geriau už mus žaidžia krepšinį. Džiugu, kad vyksta abipusiai mainai – lietuviai iš mūsų mokosi regbio, o mes iš jūsų – krepšinio “, -  Richardas de Jageris džiaugėsi ir PAR bendradarbiavimu ir su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu.

Regbio mainų programų vadovas pabrėžė, kad sportininkams labai svarbu treniruotis ir varžytis su aukšto lygio žaidėjais. Tik tada jie gali pilnavertiškai tobulėti. Mainų programos tam suteikia puikią galimybę – vaikai mokosi PAR mokyklose, kur varžybos vyksta kiekvieną savaitę. Geriausius atsirenka „Sharks“ komanda. Tikslas, kurio sporto specialistas iš PAR siekia kartu su Lietuvos  regbio federacija, per 4-5 metus išugdyti stiprią rinktinę, kuri Lietuvai atstovautų pasaulio čempionatuose. Lietuvos regbio-7 rinktinė kovos dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tai, svečio manymu, jau didelis pasiekimas. Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas