2014 / 02 / 06

Lietuviai - olimpiniuose kaimeliuose (papildyta)

Nors pakeliui iš Vilniaus į Rygą autobuse sušalo, Sočį Lietuvos žurnalistai pasiekė žvalūs (iš kairės): A.Pliadis, T.Mikalajūnas, M.Krukauskas, M.Grinbergas

Sočio oro uoste šiandien aidėjo „Lietuva, Lietuva!“ Taip buvo sutikti į olimpinių žaidynių sostinę atvykę kalnų slidininkai, delegacijos vadovai ir šalies premjeras su palyda. Trispalvėmis mojavo pirmos iš lietuvių Sočyje įsikūrusios misijos vadovės Vida Vencienė ir Lina Vaisetaitė bei mūsų šalies delegacijai talkinantys savanoriai. Atvykusiuosius pasitiko ir Lietuvos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus.

Kalnų slidininkai Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė – paskutiniai iš Lietuvos sportininkų, atkeliavę į Sočį. Biatlonininkai, slidininkai, ledo šokėjai ir čiuožėja trumpuoju taku čia atvyko anksčiau.

Iš Rygos užsakytu „Air Baltic“ reisu kartu su Latvijos delegacija keliavo premjeras Algirdas Butkevičius su žmona, premjero patarėjas sporto klausimais Vytautas Janušaitis, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, olimpinis atašė Antanas Muraška, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis su žmona,  rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, masažuotojas Marius Matulionis, kalnų slidininkų treneris Giedrius Zaveckas, keturi žurnalistai.

Sočis, o tiksliau jo priemiestis Adleris, kuriame įsikūręs oro uostas, olimpinis parkas ir pakrantės olimpinis kaimelis, lietuvius pasitiko 8 laipsnių šiluma. Kalnų olimpiniuose kaimeliuose, kur gyvena slidininkai, biatlonininkai ir kalnų slidininkai, šiek tiek vėsiau.

Premjeras netrukus po kelionės išvyko į susitikimą su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu. Penktadienį laukia susitikimas su koncerno „Gazprom“ vadovais ir Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu, o vakare - olimpinių žaidynių atidarymas.

Šeštadienį A.Butkevičius stebės slidininkės Ingridos Ardišauskaitės ir biatlonininko Tomo Kaukėno debiutą olimpinėse žaidynėse, snieglentininkų pasirodymą, šuolių su slidėmis ir rogučių sporto varžybas, lankysis dviejuose kalnuose esančiuose olimpiniuose kaimeliuose. Sekmadienį suplanuotas apsilankymas pagrindiniame olimpiečių kaimelyje, moterų ledo ritulio rungtynių, greitojo čiuožimo lenktynių ir dailiojo čiuožimo varžybų žiūrėjimas, o vakare Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis, su kuriuo Lietuvos premjeras ilgai kalbėjosi lėktuve, pakvietė lietuvius į Sočyje olimpiados metu veiksiančių Latvijos namų atidarymą.

„Latviai planuoja iškovoti 2-3 medalius. Šioks toks baltas pavydas yra. Linkiu jiems iškovoti tuos medalius. Mes irgi turime gražaus jaunimo. Vienas olimpietis – vos 17 metų. Tad ateityje turėsime medalių“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Lietuviai Sočyje kol kas neišvydo tų vaizdų, kuriais pašaipiai mėgaujasi pasaulio žiniasklaida. Nors nebaigtų darbų dar yra, bet viskas vyksta sklandžiai. Akreditacijos procedūros buvo sutvarkytos žaibiškai, savanoriai pasirūpino bagažu – nuvežė tiesiai į jų gyvenamąsias vietas.

„Gorki Panorama“ viešbutis, kuriame įsikūrė Lietuvos žurnalistai, tviska prabanga. Nuo keltuvo, kurio kabinomis galima pakilti iki Gorki 2 miestelio iki viešbučio savanoriai atvykusiuosius atveža elektromobiliu.

Tiesa, koridoriuose netrūksta statybininkų, karštligiškai baigiančių neatliktus darbus. Bet iš krano bėga švarus vanduo, puikiai veikia bevielis internetas,  yra virdulys, šaldytuvas, arbatos, kavos.

Marius Grinbergas LTOK svetainei

Devyni Lietuvos olimpiečiai išsibarstę: gyvena visuose trijuose olimpiniuose kaimeliuose. Olimpiniame kaimelyje žaidynių pradžioje gyvens ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras.

Socis lektuve svetainei

Latvijos prezidentas ir Lietuvos premjeras lėktuve pakeliui į Sočį

Socis vadai ssvetainei

D.Gudzinevičiūtė, A.Muraška, V.Paketūras Sočio oro uostePartneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas