2017 / 07 / 28

Krepšininkai - olimpinio festivalio finale

Lietuvos 16-mečių krepšininkų rinktinė olimpinio festivalio krepšinio turnyro pusfinalyje sutriuškino Suomijos komandą  - 81:52, mažų mažiausiai užsitikrino sidabro medalius ir paskutinę varžybų dieną dėl aukso kovos su grupės rungtynėse juos nuskriaudusiais turkais.

Po skaudaus pralaimėjimo pastariesiems mūsų vaikinai sugebėjo atsigauti. „Per poilsio dieną gerai padirbėjome, išanalizavome suomių žaidimą. Ir rezultatas matosi. Su kuo geriau susitikti finale? Mums tas pats, vis tiek reikės žaisti…", - po rungtynių su suomiais sakė krepšininkų treneris Edvinas Justa.

Mačo pradžia Lietuvos rinktinei buvo labai sėkminga. Gera gynyba, greitas ir įvairus puolimas leido įgyti solidžią persvarą: 6:0, 15:3. Pirmas kėlinys laimėtas rezultatu 26:15. Po pertraukėlės skirtumas dar padidėjo. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant santykiui 47:23. Skirtumas solidus, bet prisimenant, kaip jis tirpo rungtynėse su vengrais, sakyti, kad jau laimėjome, dar buvo anksti. Suomiai po truputį artėjo - 50:35. Bet arčiau jų Lietuvos vaikinai neprisileido. O ramesniu žaidimu vėl atšaldę šiauriečių įkarštį, nutolo nepavejamai. Ketvirtame kėlinyje skirtumas dar padidėjo: 74:44, 79:47.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Nojus Pankratjevas – 19 taškų, Tomas Zubrys – 13, Laurynas Vaištaras – 12. Marekas Blaževičius, dar atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavęs du metimus, pelnė 10 taškų.

Finale teks pratęsti pažintį su turkais. Tikėkimės, kad antras bandymas nugalėti aukštų ir augalotų varžovų komandą bus sėkmingesnis nei pirmas. Juolab ir pergalės kaina didelė – Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionų titulas.

Dar kartą su tomis pačiomis varžovėmis čekėmis teks žaisti ir Lietuvos krepšininkėms. Pirmose rungtynėse dėl 5-8 vietų mūsiškės nugalėjo itales – 65:62. Daugiausiai taškų pelnė Dovilė Jankauskaitė – 21, Brigita Sinickaitė – 10, S.Kaupytė – 7. Čekės nugalėjo baltaruses – 72:68.  

krepsinis 2Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas