2018 / 02 / 11

Kovoti teko net po finišo

Mantas Strolia jau pirmoje stačioje trasos nuokalnėje skaudžiai griuvo, bet iškart atsikėlė ir pratęsė lenktynes. Tačiau netikėto incidento metu prarastas greitis nebeleido 31 metų lietuviui išsilaikyti bent tarp vidutiniokų 30 km skiatlono lenktynėse. O likus iki finišo apie 9 km jis buvo priverstas pasitraukti iš varžybų, nes lyderiai Lietuvos atstovą ir dar kelis slidininkus prisivijo ratu.

Tačiau iškart prie varžybų ties M.Strolios pavarde buvo parašyta DNF - nefinišavo. Tai reiškia, jog sportininkas pats pasitraukė iš trasos ir jam neįskaitoma jokia vieta. O tada, kai atletas sustabdomas prisivijus lyderiams, jis laikomas baigusiu varžybas ir galutiniame protokole įrašoma tiksli jo vieta. M.Strolios atveju - 63-ioji.

Skiatlono lenktynės – vienas sunkiausių olimpinių išbandymų slidininkams. Pirmuosius 15 km jie įveikia klasikiniu stiliumi, o vėliau pasikeičia slides ir kitus 15 km rungiasi laisvuoju stiliumi, šliuoždami vadinamuoju čiuožėjo žingsniu.

Lenktynės baigėsi absoliučiu Norvegijos slidininkų triumfu – jie užėmė visą garbės pakylą. Auksą iškovojo Simenas Hegstadas Kruegeris (1 val. 16 min. 20 sek.), sidabrą – Martinas Sundby (atsiliko 8 sek.), bronzą – Hansas Christeris Holundas (atsiliko 9,9 sek.),

Iš viso šioje rungtyje startavo 68 sportininkai. Nefinišavo 8 slidininkai – 5 buvo aplenkti ratu, o 3 patys pasitraukė iš distancijos.

Lietuvos slidinėjimo rinktinės trenerės Kazimieros Strolienės sūnus M.Strolia Pjongčange dar planuoja startuoti asmeniniame ir komandų sprinte, 15 km varžybose laisvuoju stiliumi ir 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

Mantai, kas nutiko trasoje ir po finišo?

Iškart po finišo teko eiti rašyti protestą, kad pataisytų protokolą. Nes įsivėlė klaida – parašė, kad aš pats pasitraukiau iš varžybų, nors mane ir kelis kitus sportininkus sustabdė teisėjai, kai atsilikome ratu. Tiesa, protesto neparašiau, nes susitikome su teisėjais. Komisijoje buvo ir tas, kuris mane sustabdė. Jis mane atsiminė ir viskas išsisprendė.

O dėl paties pasirodymo – jaučiausi pasiruošęs, iškart po starto važiavau lengvai, žvaliai. Kadangi pradėjau varžybas gale, žinojau, kad kai grupė išsitemps, bus sunku pakilti į aukštesnę vietą, todėl jau pirmoje įkalnėje išsikovojau aukštesnę poziciją. Kalnas buvo kiek per trumpas, į patį priekį nepavyko išsiveržti. O po to nelabai ir buvo galimybės, nes trasoje tik keturios vėžės ir pakankamai agresyviai visi važiavo. Vis dėlto kažkur įsibroviau, bet antrame nusileidime posūkyje, nors, atrodė, viską gerai dariau, man blokavo kelią ir pateko į griūtį.

Po griuvimo, nors ir greitai atsistojau, šiek tiek sukosi galva, atrodė kaip šalto dušo gavęs. Tai išmušė iš vėžių ir pirmas 5-10 minučių rankos šąlo, trūko oro, koordinacija buvo nekokia. Bet po to vėl įsivažiavau. Treneriai man sakė, kiek atsilieku nuo kitų sportininkų, pradėjau vytis, porą aplenkiau. Bet atėjo tas laikas, kai teisėjai išėjo į trasą ir sustabdė, nes lyderiai jau buvo pasiviję ratu.

Kaip būtų buvę, jei ne tas griuvimas, sunku prognozuoti, bet pradžia buvo pakankamai gera. O masiniame starte, kai prarandi kontaktą su grupe, ypač esant tokiam vėjui, labai sunku vienam važiuoti.

Kokia savijauta po finišo?

Raumenis šiek tiek traukia, nes daugiau jėgos reikia naudoti. Bet tai įprasta, kai tenka šliuožti skirtingais stiliais. Atidirbi vienu, tai kitu jau negali maksimaliai. Kadangi mano pasirodymas truko 1 val. 2 min., jaučiasi lengvas galvos svaigimas. Tačiau tai normalus dalykas – reikia gauti angliavandenių ir viskas susitvarkys iki kitų startų.

Laukia dar keturios rungtys. Ar visose dalyvausite, ar grafikas gali keistis?

Visose planuoji. Aišku, šiek tiek neramu dėl 50 km klasikiniu stiliumi. Tikiuosi, kad nebus tokio stipraus vėjo. Nes kai pripusto sniego į vėžes, slydimas nekoks.

Ar rytoj ilsėsitės, ar laukia treniruotė?

Rytoj kaip ir laisva diena, bet vis tiek reikia iš ryto nueiti į sporto salę palaikyti raumenų tonusą, nes sprintas reikalauja galingumo. O po pietų lengvai testuosime slides. Stengsimės tą padaryti per trumpesnį laiką, nes vakar užtrukome 1 val. 52 min.

Slides šios dienos lenktynėms pavyko paruošti tikrai gerai, jos puikiai slydo. Už tai noriu padėkoti tepėjams ir trenerei.

VEE 0202
VEE 0153
VEE 0356
VEE 0191
VEE 0376
VEE 0381
VEE 0308
VEE 0415
VEE 0298
VEE 0433
VEE 0440
VEE 0506
VEE 0517
VEE 0436
VEE 0525
VEE 1673
VEE 0549
VEE 1683
VEE 0475


Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas