2015 / 07 / 16

Ko galime tikėtis Europos jaunimo festivalyje

Liepos 26 – rugpjūčio 1 d. Tbilisyje vyks Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis, kuriame rungtyniaus apie 3,5 tūkst. 14-18 m. sportininkų iš 50-ies valstybių. LTOK vykdomasis komitetas patvirtino festivalyje dalyvausiančios rinktinės sąrašą – jame 45 sportininkai atstovaujantys šešioms sporto šakoms. Apie tai, ko galime tikėtis iš jaunųjų sportininkų ir kaip jie ruošėsi festivaliui, pasakoja treneriai ir sporto federacijų vadovai. 

Albertas Techovas, treneris, dziudo

Festivalyje dalyvaus dvi merginos ir šeši vaikinai. Antanas Kmieliauskas yra Europos taurės turnyro prizininkas, užėmęs 3 vietą. Vienas sunkiausių sportininkų, Aleksas Maladeckij (160 kg) taip pat yra Europos taurės turnyro prizininkas (3 vieta), o Europos čempionate buvo penktas. Visi yra dalyvavę varžybose, tačiau prie medalių priartėjo nedaugelis, todėl festivalis bus svarbiausias įvykis jaunųjų dziudo imtynininkų karjeroje. Visi tokio amžiaus varžovai yra panašaus pajėgumo, bet išskirčiau rusus bei šeimininkus. Didesnė konkurencija bus mažesnėse svorio kategorijose.

Liepos 12 d. sportininkai išvyko į stovyklą Gruzijoje, Gori mieste. Čia jie stovyklaus kartu su graikais bei azerbaidžaniečiais ir iš stovyklos vyks tiesiai į Tbilisį.

Emilis Vaitkaitis, Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius

Į Tbilisį vyksta 7 plaukikai ir 4 plaukikės. Visi jie pirmą kartą dalyvauja olimpiniame festivalyje. Komandos lyderiai - Rokas Juozelskis, Mantas Kaveckas ir Darijus Astrauskas. Mantui liepos 18 d. sueis 15 m., jam nedaug trūko iki Raimundo Mažuolio šios amžiaus grupės rekordo. Mantas 100 m distancijoje laisvu stiliumi nuo jo atsiliko tik 0,08 sek. Liepos 10 d. vykusiame Lietuvos čempionate Mantas du kartus pagerino savo asmeninį rekordą 50 m distancijoje.

Liepos 13 d. plaukikai išvyko į baigiamąją stovyklą Kipre, kur treniruosis atvirame baseine, kad prisitaikytų prie atviro baseino ypatumų (Tbilisyje varžybos vyks atvirame baseine) ir oro temperatūros. Liepos 23 d. sportininkai grįš į Lietuvą ir kitą dieną išskris į Tbilisį.

Plaukikų komanda patikimose rankose – jai vadovauja pirmasis Rūtos Meilutytės treneris Giedrius Martinionis.

Algimantas Prunskas, Lietuvos gimnastikos federacijos generalinis sekretorius

Jaunimo olimpiniame festivalyje pasirodys dvi merginos ir du vaikinai. Agata Vastruchovaitė pernai dalyvavo Europos jaunimo čempionate, kiti sportininkai labai jauni, baigę 8 klases, tarptautinėse varžybose yra dalyvavę, bet pirmą kartą vyks į tokio rango festivalį. Aukštų rezultatų neplanuojame, bet tikimės garbingai atstovauti savo šaliai.

Zita Tindžiulienė, komandos vadovė, lengvoji atletika

Visi sportininkai yra jauni ir perspektyvūs. Nuo 2013 m. pasikeitė festivalių dalyvių amžius, todėl komanda pajaunėjo vieneriais metais. Tbilisyje dalyvaus 14-16 m. lengvaatlečiai. Kai kurie vaikai dar nespėję subręsti, ypač techninėse rungtyse, formuojant komandą jie labai keičiasi. Ne visi turėjo tarptautinių varžybų praktikos, todėl svarbus ir psichologinis momentas. Atrinkome 12 žmonių, kurie Lietuvoje yra stipriausi, o kaip pasirodys – priklausys nuo to, kokie bus kiti dalyviai ir kokia konkurencija. 

Algimantas Buividas, merginų treneris, dviračiai

Merginos turi šiek tiek tarptautinių varžybų patirties - dalyvavo Lenkijos taurėje ir Baltijos jūros šalių žaidynėse. Tbilisio festivalis sportininkėms bus pirmas rimtas tarptautinis renginys. Rezultatus sunku prognozuoti kol dviratininkės nesusitiko su konkurentėmis, tačiau esame nusiteikę optimistiškai. Monika Rastauskaitė Lenkijos taurės grupinėse lenktynėse užėmė pirmąją vietą, Regina Stegvilaitė buvo trečia, Baltijos jūros šalių žaidynėse Kotryna Vaičytė laimėjo grupines lenktynes, Monika buvo antra ir žiedinėse lenktynėse (taškais užėmė 1-2 vietas). Liepos mėn. vykusiose Lietuvos moterų ir jaunučių daugiadienių lenktynių pirmenybėse Utenoje merginos konkuravo su latvėmis ir ukrainietėmis. Monika laimėjo 3 etapus iš 4, Regina bendroje įskaitoje buvo antra. Šiek tiek bijome karščio, nes Lietuvoje dabar vėsu, o Tbilisyje apie +30, tad reikės prisitaikyti.

Artūras Šiugždinis, vaikinų treneris, dviračiai

Visi trys dviratininkai turi tarptautinės patirties, labiausiai patyręs yra Sijandas Šereiva – jau prieš dvejus metus jis lenktyniavo Belgijoje, taip pat dalyvavo Baltijos šalių žaidynėse, startavo Bulgarijoje. Bulgarijoje jaunučių daugiadienėse lenktynėse Romas Zubrickas buvo trečias, Sijandas – antras. Vasarą visi stovyklavo Belgijoje, kur iš septynių lenktynių vienas laimėjo Denas, vienas - Sijandas. Belgijoje meistriškumas yra aukštas, tad norint laimėti reikia pasikauti.

Grįžę iš Belgijos, dalyvavome Baltijos jūros šalių žaidynėse, po to – Utenos daugiadienėse. Utenoje bendroje įskaitoje Sijandas buvo pirmas, o Denas - antras. Romas padėjo Sijandui laimėti atlikęs komandinius veiksmus.

Tbilisyje kovosime dėl aukščiausių vietų, be abejo, norėtųsi geriausio rezultato, bet dviračių sporte gali būti netikėtumų – griuvimai, pradurtos padangos. Nors vaikinų technika gera, bet visko gali atsitikti. Grupinėse lenktynėse finišuoti reikės minant į kalną, Sijandui tai palanku, jam tokie finišai patinka. Nuvykę apžiūrėsime trasą ir nuspręsime, kokios strategijos imtis. Kai stovyklavome Belgijoje, tvyrojo aukšta temperatūra, vaikinai su tuo gerai susitvarkė, todėl esu ramus dėl Tbilisio karščio.

Norėčiau padėkoti LTOK, kad išsprendė finansinius klausimus, padėjo įsigyti atstatomųjų priemonių, pasirengimui turėjome viską, ko reikia. 

Ramūnas Grušas, Lietuvos teniso sąjungos prezidentas

Visi vaikai turi tarptautinių varžybų patirties, ypač Iveta Daujotaitė, kuri Europoje yra tarp geriausių ir jaunių reitinge užima 14-ą vietą. Julius Adomavičius yra Europos jaunių reitingo šimtuke. Daugiausiai tikiuosi iš Ivetos. Žinoma, gali pasižymėti ir kiti sportininkai, o kaip bus – matysime.

Julius ir Iveta žaidžia tarptautiniuose turnyruose ir į Tbilisį skris tiesiai iš Europos čempionato. Pasirengimas festivaliui yra tikrai geras.

 Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas