2017 / 02 / 17

Istorinė Lietuvos pergalė olimpiniame festivalyje

S.Ramanauskas ir jo trenerė, Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos generalinė sekretorė V.Ogulevičienė

Valstybės atkūrimo dieną aukso medalį Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Turkijoje iškovojo šešiolikmetis elektrėniškis Salvijus Ramanauskas. Mūsų čiuožėjas trumpuoju taku buvo greičiausias 500 m nuotolyje – 43,424 sek. Antras finišavo Liuksemburgo atstovas P.Marphy - 43,414 sek., o trečias buvo prancūzas D.Sellieris – 43,703. Jis pirmasis lietuvis, tapęs EJŽOF čempionu. Per festivalio atidarymo iškilmes Lietuvos vėliavą nešęs Salvijus užtikrintai laimėjo visus savo čiuožimus – kvalifikacinį, ketvirtfinalio ir pusfinalio. S.Ramanauską treniruoja Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vadovai Antanas Vilčinskas ir Virginija Ogulevičienė.

18

„Labai smagu, kad mūsiškis nugalėjo tokioje sparčiai populiarėjančioje sporto šakoje. Dar smagiau, kad jis taip puikiai pasirodė Vasario 16-ąją ir ypač po tokio apmaudaus vakarykščio finalo. Varžovas iš Prancūzijos nugriovė Salvijų, kuris buvo tarp lyderių ir turėjo galimybę iškovoti medalį jau vakar“, - kalbėjo pergalę sporto arenoje mačiusi  Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

19

Per žingsnį nuo medalio mūsiškis buvo 1500 m lenktynėse: finale likus vienam ratui iki finišo jis čiuožė trečioje vietoje, bet po susidūrimo su Prancūzijos sportininku griuvo ir buvo diskvalifikuotas. Rytoj jis lenktyniaus 1000 m nuotolyje.

Lietuvos delegacija drauge su LTOK vadovais Vasario 16-osios šventę paminės pagrindiniame EOC olimpinės šeimos viešbutyje.