2015 / 06 / 15

Imtynininkė kovos dėl bronzos

Azerbaidžano sostinėje vykstančių Europos žaidynių moterų imtynių varžybose burtų dėka iškart į ketvirtfinalį patekusi 22 metų Giedrė Blekaitytė kelią į pusfinalį prasiskynė savo jėgomis.

Sėkmingiau svorio kategorijos iki 60 kg dvikovą pradėjo 20-metė austrė Sabrina Seidl, bet galiausiai lietuvė paguldė 2012 m. Europos čempionato prizininkę ant menčių.

Patekusi į pusfinalį G.Blekaitytė pirma iš lietuvių užsitikrino galimybę pasirodyti vakarinėse varžybose Heidaro Alijevo arenoje, kai ant imtynių kilimų vyksta medalių dalybos.

Kelią į finalą daugkartinei Lietuvos čempionei užkirto rusė Svetlana Lipatova, pusfinalyje įrodžiusi pranašumą prieš lietuvę.

"Labai smagu, kad Giedrė, nors ir buvo atsilikusi, pirmoje kovoje atsigavo ir iškovojo įtikinamą pergalę. Pastaruoju metu ji sėkmingai kovoja tarptautinėse varžybose. Rusai net pakeitė rinktinės sudėtį, nes ankstesnę komandos narę Giedrė buvo įveikusi. Todėl į Baku atsivežė S.Lipatovą. Jos gynybos nesugebėjome pramušti. Gal veikė ir garsus varžovės vardas", - svarstė Lietuvos imtynininkių rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Dvikovoje dėl bronzos 17.42 val. Lietuvos laiku G.Blekaitytė rungsis su 18-mete baltaruse Veranika Ivanova. Ši varžovė puikiai pažįstama lietuvei - jos ne kartą tarpusavyje susidūrė treniruočių stovyklose. "50 prieš 50", - imtynininkių galimybes įvertino A.Kaselis.

Labiausiai tituluota Lietuvos imtynininkė 20-metė Danutė Domikaitytė šiandien ryte irgi kovojo ant kilimo, bet vakare bus tarp žiūrovų. Europos žaidynes ji baigė vos pradėjusi. 2013 m. Europos jaunimo vicečempionė ir 2014 m. pasaulio jaunimo čempionato bronzos laimėtoja jau svorio kategorijos iki 69 kg aštuntfinalyje neilgai priešinosi šių metų pasaulio taurės etapo laimėtojai austrei Martkinai Kuenz.

Lietuvę per kelias akimirkas palaužusi jos bendraamžė neįstengė įveikti ketvirtfinalio barjero, todėl D.Domikaitytei neatsivėrė galimybė pakovoti dėl bronzos.

"Tai - suaugusiųjų varžybos, o Danutei dar liko metai jaunimo grupėje. Nors ji ir laimėjusi pasaulio, Europos jaunimo čempionatų medalių, savotišką barjerą tarp jaunimo ir suaugusiųjų varžybų reikia peržengti. Danutė ne kartą buvo įveikusi šią austrę, bet čia net nespėjo normaliai pakovoti", - teigė A.Kaselis. Jau po savaitės jis su savo auklėtine keliaus į Stambulą - čia D.Domikaitytė kovos Europos jaunimo čempionate.Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas