2016 / 08 / 12

Į finalą – rekordiniu greičiu

Šiaurės Karolinos universiteto Technologijų ir visuomenes studijų ketvirtakursis iš Lietuvos padarė tai, apie ką svajoja, bet niekada nepasiekia daugybė ryškių pasaulio plaukimo laisvuoju stiliumi žvaigždžių.

22 metų S.Bilis, per du dieną kartus pagerinęs Lietuvos rekordą, pateko į daugiausia dalyvių sulaukusios olimpinės rungties - 50 m distancijos laisvuoju stiliumi - olimpinių žaidynių finalą.

Pusfinalyje lietuvis nuotolį įveikė per 21,71 sek. ir su brazilu Bruno Fratusu pasidalijo 6-7 vietomis. Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo net 85 plaukikai, S.Bilis, pasiekęs Lietuvos rekordą (22,01 sek.) su japonu Shinri Shioura pasidalijo 14-15 vietomis. Ankstesnis Lietuvos rekordas dar nuo 1994 m. priklausė legendiniam Raimondui Mažuoliui, 1992 m. ir 1996 m. Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešiui. 

„Dar net netikiu, kad patekau į finalą. Tikriausiai tik rytoj ryte patikėsiu. Net nežinau, kaip tai pavyko. Nedaug žmonių, ypač iš Lietuvos, gali pasakyti, kad plaukė olimpinių žaidynių finale. Rengdamiesi žaidynėms labai daug dirbome jėgai, kad atsirastų greitis. Kai plauki 100 m ar 200 m nereikia, kad iškart greitis didelis būtų. O 50 m distancijoje turi iškart pagauti greitį. Labai daug tam dirbome, daug svorių kilnojome, kad būtų sprogstamoji jėga. Pasiruošimas tikrai kitoks, nei ilgesnėms distancijoms. Šįvakar padėjo ir adrenalinas - juk matote laiką ir užimą vietą. Šiaip labai stengiuosi nesivervinti. Nes 100 m distancijoje jaudulys gal ir pakišo koją", - po finišo kalbėjo S.Bilis.

Paklaustas, ar jaučioa savo galimybių ribas, plaukikas šyptelėjo: "Dabar, kai pamačiau savo laiką, tikiuosi, kad nesustosiu ir toliau. Šiemet vis greitėjau ir trumpame, ir olimpiniame baseine."

Finale kartu su lietuviu varžysis Florentas Manaudou (Prancūzija, pusfinalio rezultatas 21,32 sek.) Andrejus Govorovas (Ukraina, 21,46 sek.), Anthony Ervinas (JAV, 21,46 sek.), Nathanas Adrianas (JAV, 21,47 sek.), Benas Proudas (Didžioji Britanija, 21.54 sek.), Bruno Fratusas (Brazilija, 21,71 sek.) ir Edwardas Bradley Tandy (Pietų Afrikos Respublika, 21,8 sek.).

Olimpinis S. Bilio debiutas įvyko prieš keletą dienų 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi. Lietuvis užėmė 30-ą vietą. Be to, su komandos draugais jis plauks kombinuotoje estafetėje 4x100 metrų. Olimpinėms žaidynėms S. Bilis rengėsi JAV, prižiūrimas žinomo sprinto specialisto Toddo DeSorbo.

„Didžioji dalis pasirengimo čia, Šiaurės Karolinos valstijos universitete, yra pagrįsta varžybų imitacija ir varžybiniu tempu kiekvieną dieną. Kai kuriomis dienomis dėmesys skiriamas 50 m laisvuoju stiliumi, kai kada – 100 m, tačiau kiekviena diena yra varžybų. Be to, skiriame papildomą dėmesį technikai, varžybų strategijai ir panašiems dalykams”, - sakė T.DeSorbo.Partneriai

4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas