2017 / 10 / 23

Filme Ginger: More than a Game - krepšinio legenda

Spalio 26-29 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksiantis Sporto kino festivalis nudžiugins krepšinio mėgėjus. Vilniečiai kino teatre "Pasaka" spalio 29 d. 13.00 val. turės galimybę išvysti filmą "Ginger: More than a Game" apie legendinį buvusios Jugoslavijos krepšininką Radivojų Koraćą. 

R. Koraćas - vienas geriausių visų laikų krepšinio žaidėjų Europoje, FIBA šlovės alėjos Madride narys, rezultatyviausias 1960 m. Romos olimpinių žaidynių krepšininkas, sidabro medalio 1986 m. žaidynėse Meksikoje laimėtojas, du kartus pasaulio vicečempionas. Tai žmogus, kurio vardu buvo pavadintos vienos iš Europos klubų varžybų - Koračo taurė. 

Negana to, R. Koraćas buvo kur kas daugiau nei populiarus sportininkas. Jis pakeitė ne tik Serbijos ir Jugoslavijos krepšinį, bet ir populiariąją kultūrą savo gimtinėje. Krepšininkas tapo pirma tikra pop žvaigžde socialistinėje Jugoslavijoje, kokios šalis niekada neturėjo. Jis buvo fenomenas, kuris sugebėdavo apjungti visiškas priešingybes. Jis buvo geriausias krepšinio žaidėjas pasaulyje ir tuo pačiu metu geriausias studentas Belgrado universiteto Elektros inžinerijos fakultete. Tai žmogus, kuris vienodai gerai jautėsi bendraudamas tiek su gatvės neklaužadomis, tiek su Nobelio premijos laimėtoju Ivo Andrićiumi.

R. Koraćas buvo vienas iš labiausiai Vakarų kultūrą remiančių žmonių šalyje, esančioje už „geležinės uždangos“, taip pat pirmasis žmogus, kuris atgabeno "The Beatles" įrašą į Belgradą. Komunistų diktatoriui Josipui Brozui Tito supratus Radivojaus Koraćo įtaką šalies įvaizdžiui, už Vakarų kultūros platinimą jis liko nenubaustas. 

Ginger

Filmo režisierius: Gordan Matic

Filmo trukmė: 1 h 25 min

Anonsas ČIA

Būtina registracija.

Partneriu logai8Partneriai

Egles Sanatorija 4f logo czarne na bialym tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt ERGO logo 22 TOY logo colour 2000px v02 Vakaru laivu gamykla CMYK OLIFEJA logo main colour PNG

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web glimstedt l r impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas