2017 / 07 / 29

Festivalio rezultatai

Paskutinė Europos olimpinio festivalio diena atnešė Lietuvai dar vieną medalį – šį kartą aukso. Jį pelnė Lietuvos 16-mečių vaikinų krepšinio rinktinė, finale po dviejų pratęsimų 103:101 įveikusi turkus.

Šiame festivalyje lietuviai iškovojo 2 medalius, 2 ketvirtas, 2 penktas, 2 šeštas vietas.

Per žingsnelį nuo medalių liko dviratininkė Akvilė Gedraityte (asmeninės dviračių lenktynės) ir plaukikė Kotryna Teterevkova (100 m krūtine).

Penktas vietas užėmė lengvaatletis Dovidas Petkevičius (110 m barjerinis bėgimas) bei Lietuvos merginų krepšinio rinktinė, dvi šeštąsias vietas – kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė (500 m ir 200 m).

Europos jaunimo olimpininio festivalio rikiuotėje Lietuva su 1 aukso ir 1 sidabro medaliu iš 50 šalių yra 26 vietoje ir aplenkė tokias valstybes kaip Latvija, Estija, Portugalija, Graikija, Čekija, Kroatija bei kitas.

Iš prieš dvejus metus Tbilisyje vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio Lietuvos sportininkams medalių parsivežti nepavyko.

Paskutinę festivalio dieną savo pasirodymus tęsė ne tik jaunieji krepšininkai, bet ir krepšininkės ir lengvaatlečiai.

KREPŠINIS (MERGINOS)

Šeštadienį rungtynėse dėl 5-6 vietų Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė vėl susitiko su čekėmis. Jas mūsiškės sunkiai, vos dvejais taškais nugalėjo pačiose pirmose grupės rungtynėse.

Šį kartą mūsiškės dominavo aikštelėje - antrame kėlinyje lietuvės jau pirmavo dvigubai 34:17. Kaip ir pirmose rungtynėse, trečiame kėlinyje čekės pradėjo mažinti skirtumą, kuris aptirpo nuo 19 iki 13 taškų. Rinktinės treneriui Tadui Stankevičiui teko imti minutės pertaukėlę, o atsarginių suolelis skandavo: „Gynyba, gynyba!“.

Atlikus keletą keitimų, pasiektą skirtumą pavyko išlaikyti, trečias kėlinys baigėsi 52:40. Ketvirto pradžioje, lietuvėms pelnius dar 5 taškus, atotrūkis vėl išaugo iki 17 tšk. Likus žaisti 40 sek., varžovėms tritaškiu pavyko skirtumą sumažinti iki 8 taškų, bet tuojau pat trimis taškais atsakė Brigita Sinickaitė – rungtynės laimėtos 67:55 ir iškovota 5 vieta.

VEE 9395

VEE 9465

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė: Agnesė Garčinskaitė 15, Dovilė Jankauskaitė 8, Saulė Kaupytė, Justina Miknaitė, Dominyka Paliulytė, Brigita Sinickaitė – po 7.

Po rungtynių rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius kalbėjo: „Visos 8 festivalyje dalyvavusios rinktinės yra iš A diviziono – tai parodo šių varžybų lygį. Festivalio pradžioje eksperimentavome, o į jo pabaigą išryškėjo pagrindinė sudėtis – ne už ilgo paskelbsiu dvyliktuką žaidėjų, kurios važiuos į Europos čempionatą“.

Iš viso festivalyje lietuvės sužaidė penkias rungtynes. Grupės varžybose mūsiškės nugalėjo čekes 57:55, tuomet 50:75 pralaimėjo vokietėms ir 59:70 vengrėms. Toliau rungtyniaudamos dėl 5-8 vietų, trenerio Tado Stankevičiaus vadovaujamos krepšininkės laimėjo abu mačus – 65:62 prieš itales bei 67:55 prieš čekes.

VEE 26

BAIDARIŲ - KANOJŲ IRKLAVIMAS

Vienintelė iš visų Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų 200 m distancijoje į pusfinalį prasibrovusi Gabrielė Čerepokaitė finišavo trečia ir pateko jame į B finalą. B finale Gabrielė užėmė antrą vietą ir galutinėje įskaitoje liko šešta. Šeštą vietą sportininkė užėmė ir 500 m plaukime.

VEE 9359

VEE 9367

LENGVOJI ATLETIKA

Šeštadienį Ugnė Žvinklytė 1500 m bėgimo finale pagerino asmeninį rekordą ir finišavo devinta (4:35.65). Taip pat devintą vietą ieties metime užėmė Meda Majauskaitė – 47.75 m, o Amelita Taujanskaitė šuoliuose į aukštį buvo dešimta.

VEE 0028

VEE 9888

VEE 0097

Partneriai

tv3 logo cmyk TV6 LOGO 2013 tv3 lt TOPsport logotipas web2 Maxima logo web Wake your body VivusLT grey loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web dolmen LOGO web IDW logo web APRANGAgroup glimstedt nike l r krasta impuls audimas 176x108px2