2015 / 06 / 16

Europos žaidynės: aukso medalis Henriko rankose

Apie 300 km nuo Azerbaidžano sostinės esančiame Mingečevyro irklavimo centre šiandien skambėjo Lietuvos himnas ir į dangų kilo trispalvė.

Henrikas Žustautas iškovojo aukso medalį vienviečių kanojų 200 m lenktynėse. Dvidešimtmetis irkluotojas distanciją įveikė per 40,064 sek.

"Iš pradžių negalvojau, kad esu pirmas. Net nežinojau, ar turiu medalį. Mąsčiau esu trečias, ar ketvirtas, nes finišavome labai lygiai. Kai pakėliau akis į rezultatų lentelę ir pamačiau, kad esu pirmas – netekau žodžių. Neapsakomas jausmas," - įspūdžiais dalinosi kanojininkas.

Sidabrą iškovojo Azerbaidžano irkluotojas Valentinas Demjanenka, jo rezultatas - 40,124 sek. Bronza atiteko čekui Martinui Fuksa (40,188 sek.). Londono olimpinis čempionas ukrainietis Jurijus Čebanas (41,036 sek.) liko septintas.

Henrikas - pirmasis Lietuvos sportininkas Europos žaidynėse pelnęs medalį.

Baidarininkas Ignas Navakauskas, kuris šiandien taip pat kovojo finale, 200 m vienviečių baidarių lenktynėse liko šeštas (35,851 sek.).